Wystartowała nasza wielka świąteczna akcja "Choinki pod choinkę" od RMF FM! Do 23 grudnia żółto-niebieski konwój odwiedzi w sumie 12 miast - w każdym z nich rozdamy Wam 1000 choinek. Na początek - zgodnie z tradycją - zawitaliśmy do Katowic. Pachnące drzewka rozdawaliśmy na Placu Szewczyka, ale zjawiliśmy się z nimi również u małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i w kopalni "Wujek".

Na Placu Szewczyka zielone drzewka rozdawaliśmy od godziny 11:00 - ale już po 8:00 na miejscu zebrały się i ustawiły w długiej kolejce dziesiątki naszych słuchaczy! W tłumie byli i tacy, którzy towarzyszą nam wiernie od lat - wśród nich pan, który w "choinkowej kolejce" ustawił się dziś już po raz piętnasty! Jak przyznał, niektórzy kolejkowicze zawiązali już dzięki naszym choinkom znajomości... Rozpoznajemy się, ta kolejeczka trwa zawsze parę godzin, więc znajomości się zawiązują - mówił reporterowi RMF FM Marcinowi Buczkowi.

Na Placu Szewczyka stawiły się również całe rodziny. Co roku przychodzimy całą rodziną. Zawsze jest tak świątecznie. No i staramy się też razem ubierać choinkę, jest świątecznie i wesoło - usłyszał od jednego z kolejkowiczów Marcin Buczek. Padło również zapewnienie, że piernikowe Gwiazdeczki od RMF FM "na pewno znajdą się na choince na honorowym miejscu, obok dużej gwiazdy, która zawsze widnieje na czubku choinki".

Nasz choinkowy konwój odwiedzi w najbliższych dniach jeszcze 11 miast: Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdynię, Olsztyn, Warszawę, Łódź, Rzeszów, Lublin, Kielce i Kraków.

W tym roku mamy dla Was kilka niespodzianek!

Pachnące zielone drzewka rozdajemy w wielu miejscach, nie tylko w centrach miast. Ich ulice przemierzać będzie również nasz wóz, wypełniony choinkami. Bądźcie więc czujni - niewykluczone, że zauważycie go w swojej okolicy!W objazd Katowic wyruszył z drzewkami dla Was wokalista zespołu Feel Piotr Kupicha. Na początek odwiedził wraz z naszą ekipą małych pacjentów oddziału onkologii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Było wspólne ubieranie choinki od RMF FM i kolędowanie. Naszym gospodarzom podarowaliśmy również trochę świątecznych słodkości... to Gwiazdeczki, słodkie pierniczki z logo RMF FM - do schrupania lub zawieszenia na bożonarodzeniowym drzewku.

Z zielonymi drzewkami zawitaliśmy również do kopalni "Wujek", gdzie choinkę od RMF FM odebrał pan Sylwester z administracji kopalni. Przekaże ją w wyjątkowe ręce. Ja tę choinkę przekażę rodzinie, którą się opiekuję. Po 18 września 2009 roku każda z rodzin górników, którzy zginęli w katastrofie, miała swojego opiekuna. Ja również opiekowałem się taką rodziną, do tej pory mam (z nią) dobry kontakt. Tam jest mama z trójką dzieci. Ja myślę, że to będzie miła niespodzianka od państwa i przekażę tą choinkę z życzeniami świątecznymi i z tą śliczną gwiazdką z piernika - zapowiedział pan Sylwester w rozmowie z naszą reporterką Anną Kropaczek.

W kolejnych miastach choinki pomogą nam rozdawać Margaret, Staszek Karpiel-Bułecka i wielu innych znanych i lubianych.

Podobnie jak w poprzednich latach szukamy również wokalnych talentów! W każdym z miast wyłowimy jedną perełkę. Spośród osób, które zdecydują się zaśpiewać w naszym świątecznym karaoke, redakcyjne jury wybierze tę jedną, która kolędę wykona najpiękniej. Oczywiście czekamy także na duety, tria i całe zespoły! W sumie podczas choinkowego tournée wyróżnimy 12 kolęd w Waszych wykonaniach. A 23 grudnia do akcji wkroczycie Wy - słuchacze RMF FM i internauci. Dzień przed Wigilią po godzinie 15 uruchomimy głosowanie, w którym to Wy zdecydujecie, jaką kolędę i w czyim wykonaniu usłyszymy w Wigilię na antenie RMF FM. To właśnie ona o godzinie 17:00 rozpocznie specjalny wigilijny Wieczór Kolęd!

W Katowicach naszych jurorów najbardziej urzekła kolęda "Gore gwiazda" wykonaniu Marty Jankowskiej i Marcina Dźbika. Zobaczcie:

(edbie, j.)