Dużym sukcesem zakończyła się nasza akcja charytatywna Prezydenckie Bombki! Dzięki zaangażowaniu prezydentów miast, ich współpracowników, a przede wszystkim darczyńców zrealizujemy marzenie Jagody Litner. Nastoletnia pływaczka dzięki Wam pojedzie w marcu na igrzyska osób z zespołem Downa!

Na koncie Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie jest już ponad 10 tysięcy złotych, ale wciąż czekamy jeszcze na kilka przelewów. Już teraz wiemy jednak, że zebrana kwota wystarczy nie tylko na sfinansowanie wyjazdu Jagody na igrzyska, ale również jej kolegów z reprezentacji Polski! Będziemy śledzić, jak nasi kadrowicze poradzą sobie w Turcji na przełomie marca i kwietnia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydenckie Bombki. Poznajcie Jagodę Litner - bohaterkę naszej charytatywnej aukcji

Darczyńcy o wielkich sercach

Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom, które wzięły udział w naszej aukcji! Szczególne podziękowania należą się darczyńcy, który wylicytował aż trzy bombki: z Krakowa, z Gdańska i Warszawy! Za każdą z nich zapłacił więcej niż wynosiła cena, za którą zlicytowano bombkę.

Znalazła się też osoba, która zdecydowała się zakupić dwie bombki.

Nasza akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie prezydentów miast, ich współpracowników i wszystkich osób, które pomagały przy dekoracji bombek. Liczymy na współprace przy kolejnych wydarzeniach.

Najdroższa "bańka" z Krakowa

Dekorując bombki prezydencki miast wykazali się dużą inwencją. Użyto farb, lampek choinkowych, brokatu i pawich piór. Bombka z Krakowa, w której wykorzystano pióra osiągnęła podczas licytacji najwyższą cenę - 1925 zł!

Na naszej stronie przeprowadziliśmy też sondę dotyczącą bombek. Internauci uznali, że najpiękniejszą z 19 ozdób jest ta wykonana przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego i Opolskie Dziouchy. Znalazł się na niej wzór opolski - piękny motyw kwiatowy pochodzący z kroszonek.