Zgodnie z kilkusetletnią tradycją górnicy Kopalni Soli „Wieliczka” biorą udział w Pasterce już w wigilijny poranek. Podobnie, jak w zeszłym roku w uroczystej mszy świętej witają weźmie udział jedynie grupa górników - pracowników kopalni. Pasterkę prosto z podziemnej kaplicy będzie można śledzić dzięki transmisji on-line o godz. 8:00.

Górnicza Pasterka o poranku ma długi zwyczaj. To tradycja wyjątkowa nie tylko na skalę Polski, ale i świata. Od początku Pasterka w wielickiej kopalni odbywała się rano, aby mogły się na niej spotkać dwie zmiany górników: tych kończących szychtę oraz tych ją rozpoczynających. W tym dniu nie prowadzono ciężkich prac, ograniczano się tylko do tych niezbędnych.

Podziemna Pasterka zawsze gromadziła tłumy wiernych - pracowników kopalni, ich rodziny, wieliczan, turystów. Dla wielu była niecierpliwie oczekiwanym początkiem Bożego Narodzenia.

Pasterka 2021. Transmisja on-line z Wieliczki

Jednak - podobnie, jak w zeszłym roku - ze względu na ograniczenia związane z pandemią w uroczystej mszy świętej w kaplicy św. Kingi weźmie udział tylko grupa górników. 

Wszyscy chętni będą mogli modlić się wspólnie za pomocą internetowej transmisji. Początek o godzinie 8.