Mamed Chalidow mistrz federacji KSW, najlepszy zawodnik MMA w Polsce i jeden z najlepszych na świecie będzie gościem wieczornych Faktów RMF FM. Zapytamy mistrza o to jak trenuje, co je, jak odpoczywa i jak żyje mu się w Polsce. Oczywiście, nie zabraknie też pytań o to jak skutecznie unieszkodliwić przeciwnika.

Mamed Chalidow to obywatel Czeczeni, z polskim paszportem. Kiedy przyjechał do naszego kraju zaczął trenować zapasy, taekwondo i boks. Na poważnie sztukami walki zajął się w wieku 18 lat. W 2004 roku w Olsztynie powstał klub MMA, gdzie zaczął uprawiać mieszane style walki. Początki nie były łatwe. Pierwsze walki przegrywał. Ale jak sam podkreśla "jak się nie przewrócisz, to nie nauczysz się wstawać".

Zdobył tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski w MMA w kategoriach do 85 i 90 kg. Przez chwilę walczył też w amerykańskiej organizacji EliteXC w USA. Zrezygnował jednak z kontraktu. Wchodzącemu na ring Mamedowi towarzyszy utwór Shamhana Daldaeva "Eto Kavkaz". To piosenka o moim narodzie, o odwadze - mówi.

Mamed Chalidow będzie w piątek gościem wieczornych Faktów RMF FM. Jeżeli chcecie zadać mu pytanie, wpisujcie w komentarzach.