W sąsiedztwie cmentarzy w Olsztynie jak co roku w okresie Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zamiany wprowadzone zostaną od środy (31 października) od godz. 23:30 do piątku, 2 listopada, do godz. 4:00.


Cmentarz przy ul Wadąskiej (w Dywitach):
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy ze środy na czwartek (z 31 października na 1 listopada) ulica Wadąska - od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin - stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz rowery. 

 UWAGA! W dniu Wszystkich Świętych policjanci kierujący ruchem po południu przywrócą dwukierunkowość na całej ulicy Wadąskiej. Będzie to zależało od natężenia ruchu w okolicach cmentarza i na drogach dojazdowych.


Cmentarz przy ul. Poprzecznej
Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ulica Poprzeczna od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej). Ulice Cicha i Abramowicza będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Ulica A. Erdmanowej - jak co roku - będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.


Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusem. Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy. Olsztyńska policja apeluje o stosowanie się do zmienionego oznakowania oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

Źródło: olsztyn.wm.pl