W Zakopanem zmiany w ruchu dotyczyć będą przede wszystkim okolic cmentarzy. Policja informuje, że w ramach akcji Znicz 2016 sprawdzać będzie również trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci. Akcja potrwa do wtorku 2 listopada.

W okolicach cmentarzy i kościołów policjanci będą czuwać nad porządkiem ruchu, a w godzinach szczytu sami pokierują ruchem w najbardziej zatłoczonych miejscach.

W dniach 31.10. i 1.11.2016 r. w godz. 8:00 - 21:00 na ul. Nowotarskiej w Zakopanem w rejonie cmentarza, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Aleje 3-go Maja i ul. Sienkiewicza planowane jest zamknięcie ruchu dla pojazdów, z możliwością przejazdu służb miejskich i mieszkańców posesji przy wyłączonym odcinku drogi. W zależności od natężenia ruchu podobnie może być również w dniach  29 i 30.10 oraz 2.11.2016 r.

1 listopada droga dojazdowa do cmentarza w Zębie będzie zamknięta od godz. 9.00 do 15.30, w pozostałych dniach decyzja zależeć będzie od natężenia ruchu

Warszawa: Wszystkich Świętych.Zmiany w organizacji ruchu

W dniach 29–30 października oraz 1 listopada, w pobliżu warszawskich nekropolii priorytet będzie miała komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną parkingi. czytaj więcej

3. Cmentarze na Olczy, w Kościelisku ,w Witowie, w rejonie gminy Poronin i Biały Dunajec, a także cmentarze na terenie gminy Bukowina Tatrzańska zostaną objęte nadzorem przez policjantów.

Podczas akcji Znicz 2016 będzie obowiązywał na drogach zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów).
Zakaz ten będzie obowiązywał w następujących terminach:
- 31 października 2016r. w godz. 18.00-22.00
- 01 listopada 2016r. w godz. 8.00-22.00

Zmiany w ruchu w rejonie sądeckich cmentarzy

29 października do 2 listopada w rejonach cmentarzy na terenie Miasta Nowego Sącza wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

Cmentarz w dzielnicy "Gołąbkowice"

Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych". Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza)  jak również na parkingu pod cmentarzem.

Cmentarz komunalny

Ulice Rejtana i Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/,  zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych". Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul.Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Udostępnione będą parkingi m.in. w Zespole Szkół Samochodowych

Cmentarz w dzielnicy "Zawada"

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych". Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa). Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

Cmentarz w dzielnicy "Biegonice"

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych". Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach w pobliżu nekropoli.

Cmentarz w dzielnicy "Helena"

Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 "wzmożony ruch pieszych". Na ul. Starowiejskiej zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul. Św. Heleny. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul.Św.Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

(ug)