Reporterzy RMF FM ostrzegają: w wielu regionach pada deszcz, widoczność jest ograniczona, a nawierzchnia śliska. Doszło już do kilku groźnych wypadku. Najpoważniejszy miał miejsce w województwie śląskim. Tam w miejscowości Drogomyśl na skrzyżowaniu zderzyły się trzy samochody. Rannych w tym wypadku zostało siedem osób. Nasi reporterzy na bieżąco zbierają informacje z polskich dróg. Oto raport RMF24.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

21:32

Na Dolnym Śląsku spory ruch na krajowej "3". Na tej trasie uważać trzeba między Jaworem i Legnicą, a Lubinem. Dalej w okolicach Biedrzychowic posprzątano już olej, który wyciekł z ciężarówki. Auta jadą całą szerokością jezdni. Niewielkie zatory na A4 przed punktem poboru opłat w Karwianach. We Wrocławiu sporo aut przy cmentarzach. Pamiętajcie jutro zamknięte będą ulice Grabiszyńska i Osobowicka - to okolice dwóch największych nekropolii. 

20:21

Zablokowana jest krajowa "8" za Suwałkami, niedaleko Szypliszek. Doszło tam do pożaru naczepy ciężarówki. Spory ruch na granicy z Białorusią. W Kuźnicy i Bobrownikach na odprawę trzeba czekać nawet pięć godzin. Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących krajową "19". Po śmiertelnym potrąceniu droga w miejscowości Ploski jest już przejezdna.

20:12

Do godziny 20:00 na śląskich drogach doszło do 26 wypadków. Wieczorem doszło do kolejnego - w Kozach. To zderzenie dwóch samochodów osobowych w pobliżu stacji benzynowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Trasa numer 52 w miejscu wypadku jest w tej chwili zablokowana.

Utrudnienia są też w innej części regionu. Na drodze numer 911 w Piekarach Śląskich jest w tej chwili kolizja dwóch aut osobowych. W sumie stłuczek w regionie było już dziś prawie 200.

19:16

Śmiertelny wypadek na alei Vaclava Havla w Gdańsku. Nie żyje około 60-letnia kobieta. Według świadków kobieta wbiegła wprost pod autobus, zginęła na miejscu. Policjanci ustalają jej tożsamość, zabezpieczają ślady. Są utrudnienia na alei Havla, na jezdni w kierunku Świętokrzyskiej, mogą dotyczyć tych, którzy wracają z cmentarza Łostowickiego. W rejonie cmentarza witomińskiego w Gdyni i tego przy Malczewskiego w Sopocie bez utrudnień. Pamiętajcie, że organizacja ruchu jest zmieniona, część ulic jest zamknięta.

18:33

W Rzeszowie na ulicy Lwowskiej przy Cmentarzu Pobitno samochód potrącił dwoje pieszych. Policja pracuje na miejscu i tu możecie spodziewać się utrudnień.

W Małopolsce natomiast bezpiecznie, choć jak informuje policja, od godziny coraz więcej aut pojawia się przy cmentarzach i na wylotówkach z Krakowa.

18:31

W miejscowości Ploski na trasie z Białegostoku do Bielska Podlaskiego samochód potrącił dwie osoby, niestety jedna zmarła. Droga jest tam zablokowana, wyznaczono objazd przez Hajnówkę i Narew. To nie jedyne utrudnienia w Podlaskiem. W dalszym ciągu zablokowana jest krajowa "ósemka" między Suwałkami, a granicą z Litwą. Przed Szypliszkami zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

17:53

Śmiertelny wypadek pod Warszawą, w miejscowości Baniocha. Samochód potrącił tam pieszego. To trasa nr 79 prowadząca z Góry Kalwarii do i tak zakorkowanego Piaseczna. A więc jeden z południowych wjazdów do Warszawy. Policja nie wytyczyła jeszcze objazdów. Jeżeli możecie to omijajcie Baniochę, jadąc przez Grójec i Tarczyn.

Zmrok już zapadł - policja apeluje więc do kierowców do ostrożność, a do pieszych o noszenie odblasków albo chociaż włączonych latarek czy zapalonych zniczy - to może uratować życie. 

17:18

Na Dolnym Śląsku główne trasy w regionie są przejezdne, nie ma wypadków i większych utrudnień. Warunki do jazdy dobre. Bez problemów przejedziemy także przez Wielkopolskę. Na A2 niewiele aut, podobnie sytuacja wygląda na lubuskim odcinku autostrady. W tym regionie więcej aut jedynie na S3 w okolicach Zielonej Góry.

17:14

Na drogach w województwie śląskim policja zanotowała już 20 wypadków i ponad 160 stłuczek. I ta liczba niestety od późnego popołudnia systematycznie rośnie.

16:36

Na Mazowszu pada deszcz. Przez to ograniczona jest widoczność, jest ślisko. Na utrudnienia natraficie na krajowej "8" w kierunku Białegostoku, korek też na krajowej "61" przy wjeździe do Pułtuska od północy.

16:24

W Szczecinie największe utrudnienia są na Gumieńcach. Zamknięta jest ulica Ku Słońcu w kierunku centrum miasta. Do tego sporo osób chce jeszcze dziś pójść, a w zasadzie pojechać na groby, stąd duże korki przy rondzie Gierosa. Ciasno przy placu Słowińców, gdzie wyznaczony jest tymczasowy parking dla odwiedzających. W regionie uważajcie w Wałczu, tam cmentarze leżą przy drogach krajowych nr 10 i 22. Spodziewajcie się spowolnienia ruchu i pieszych na drodze.

15:09

Na Warmii, Mazurach i Podlasiu wszystkie trasy są przejezdne, jeździ się płynnie. Utrudnień trzeba spodziewać się przy nekropoliach. W Elblągu z uwagi na duże natężenie ruchu i korki policjanci zablokowali wjazd na cmentarz Dębica od strony ulicy Łęczyckiej. Dojazd na groby jest tam możliwy tylko od krajowej S22. 

15:07

Na drodze krajowej nr 81 w miejscowości Drogomyśl w województwie śląskim doszło do zderzenie trzech samochodów osobowych. Rannych w tym wypadku zostało aż siedem osób. Sześć z nich zostało przewiezionych do szpitala. Siódmą lekarz opatrzył na miejscu. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Najpierw terenowy samochód jadący od strony Skoczowa uderzył w bok auta osobowego, które było już na skrzyżowaniu. Samochód terenowy odbił się i uderzył w jeszcze jedno auto. Nie wiadomo jeszcze, który z kierowców mógł wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Poszukiwani są świadkowie.

14:47

24 osoby zginęły, a 352 zostały ranne od piątku na polskich drogach. To najnowsze policyjne statystyki po prawie czterech dniach policyjnej akcji Znicz. Od piątku policjanci w całym kraju zatrzymali prawie 800 kierowców jadących na podwójnym gazie. Jak mówi inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, policjanci sprawdzają jednak nie tylko trzeźwość kierujących. Będziemy zwracać uwagę na stosowanie się do ograniczeń prędkości, sposób wyprzedzania, przewożenia pasażerów, ale także bagaży, w postaci na przykład szklanych zniczy - zapowiedział.

Od piątku najbardziej niebezpieczna na polskich drogach była sobota. Tego dnia w wypadkach zginęło 14 osób.


14:44

Na Dolnym Śląsku, nasz reporter Bartłomiej Paulus ostrzega przed korkami w samym Wrocławiu. Kierowcy stoją na Grabiszyńskiej, Hallera i Klecińskiej. Korki także w okolicach cmentarza Osobowickiego. Dziś we Wrocławiu przy nekropoliach nie zamknięto jeszcze dróg. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać dopiero jutro. Dolnośląskim odcinek A4 przejedziemy bez utrudnień, ruch stosunkowo mały. Sporo aut na krajowej ósemce z Wrocławia do Kłodzka.


(j.)