Msze święte, koncerty, czuwania i transmisja z uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie - w tych wydarzeniach będzie można uczestniczyć w stolicy. Na RMF 24 przedstawiamy plan obchodów związanych z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII w Warszawie.

25 kwietnia - piątek

PLAC MARSZ. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

O godz. 20:30 odbędzie się koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd". Wystąpi m.in. T. Love, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Urszula. Koncert odbędzie się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wejścia pod scenę możliwe są tylko z zaproszeniami.

26 kwietnia - sobota

PLAC MARSZ. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Od godz. 19:00 trwać będzie czuwanie pod hasłem "Do źródła". Duchowa część spotkania będzie prowadzona przez duszpasterza o. Janusza Chwasta OP.

Czuwanie rozpocznie koncert zespołu Deus Meus, który wraz z orkiestrą i chórami warszawskimi wykona program artystyczny pod kierownictwem Marcina Pospieszalskiego. W trakcie czuwania zgromadzeni wezmą udział w "evencie światła" - inicjatywie harcerzy, która będzie polegać na wspólnym ułożeniu przez uczestników spotkania świetlnego napisu Jan Paweł II. Napis zostanie sfotografowany z lotu ptaka.

27 kwietnia - niedziela

CENTRUM OPATRZNOŚCI BOŻEJ W WILANOWIE

O godz. 9:00 rozpocznie się msza św. w Panteonie Wielkich Polaków. Od godz. 10 transmitowane będą uroczystości kanonizacyjne z Rzymu.

Około godz. 12.30 zacznie działać miasteczko dla dzieci. Rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w grze "Wszyscy jedziemy do Rzymu". Jej uczestnicy wyruszą w podróż "ciuchcią papieską" do symbolicznego Rzymu; tam zobaczą labirynt, w którym będą mogli poznać wymiary świętości Jana Pawła II. Główne motywy to modlitwa, praca, człowiek i świat.

Od godz. 12.30 na telebimach wyświetlane będą filmy poświęcone Janowi Pawłowi II, m.in. "Pielgrzym", "Wujek", "Szukałem Was". Będzie też można zobaczyć, co do tej pory zostało zrobione w Muzeum Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dla dzieci przygotowano także gry i zabawy oraz przedstawienia teatralne wystawiane przez młodzież gimnazjalną.

O godz. 13.30 rozpocznie się msza św. dziękczynna za kanonizację, którą poprowadzi biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Józef Górzyński.

Od godz. 15:00 będzie można zwiedzać Panteon Wielkich Polaków. Uroczystości mają potrwać do godz. 18:00.

PLAC MARSZ. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Od godz. 10 rozpocznie się transmisja mszy św. z Watykanu.

ARCHIKATEDRA ŚW. JANA

Od godz. 20:00 rozpocznie się koncert przygotowany przez chór Centrum Myśli Jana Pawła II koncert "Źródło" - muzyka Bliskiego Wschodu, cerkiewna, gospel i jazz.  

Do 30 maja

CENTRUM MIASTA i OKOLICE

Do 30 mama będzie można oglądać instalację "Papieska Warszawa" - zdjęcia oraz opisy papieskich pielgrzymek do zobaczenia m.in. na Starym Mieście, na Agrykoli, na lotnisku Chopina, przy Pałacu Prezydenckim, przy Stadionie Narodowym, przy katedrze praskiej oraz w miejscach, które odwiedził podczas pielgrzymek Jana Pawła II.