"Nie napisałem tej książki dlatego, by kogokolwiek przekonywać do czegokolwiek. Napisałem ją tylko dlatego, bo uznałem, że jest to bardzo ciekawa historia." Na rynku ukazała się właśnie książka amerykańskiego korespondenta RMF FM Pawła Żuchowskiego pt. "Uzdrowił mnie Jan Paweł II". Serdecznie polecamy.

To książka o tym, co wydarzyło się 1 maja 2011 roku w Kostaryce. Wtedy właśnie w Watykanie dokonano beatyfikacji Jana Pawła II. W tym samym dniu wydarzyło się coś jeszcze - doszło do niewytłumaczalnego z punktu widzenia lekarzy uzdrowienia pacjentki, której nie dawano szans na przeżycie. Fakt ten nazwano cudem, ponieważ nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, by osoba, którą zaatakował tętniak wrzecionowaty, zaczęła nagle się czuć i zachowywać tak, jakby nigdy nie była chora, a wszelkie zmiany, jakie poczyniła choroba, po prostu zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Miałem tę niezwykłą szansę pojechać na Kostarykę i spotkać się z Floribeth Mora Diaz i jej bliskimi - opowiada Paweł Żuchowski. To były niecodzienne okoliczności. Bo jak to w życiu - zawsze zdarza się coś nieoczekiwanego. Przyszło mi zjeść zupę, do której wrzucono chyba wszystko, co urosło na okolicznych drzewach i palmach. A wcześniej z szaleńczą prędkością jechać serpentynami przez las deszczowy - wspomina

Moja relacja to połączenie rozmów o cudzie, wierze, z przygodami  w tle, które wydarzyły się w tym odległym kraju - opowiada. Oddaję w wasze ręce reportaż ilustrowany zdjęciami i wywiadami, które przeprowadziłem. Przy okazji Paweł Żuchowski pisze też trochę o charakterze pracy dziennikarza korespondenta. O tym, jak to jest jechać w nieznane, o wątpliwościach, obawach oraz problemach, które pojawiają się nagle i mnożą na potęgę.

Dla naszych słuchaczy i internautów mieliśmy kilkanaście egzemplarzy. Wszystkie zostały - rozdane! Zwycięzców poinformujemy pocztą elektroniczną.

Polecamy także wywiady Pawła Żuchowskiego z Floribeth Mora Diaz na naszej stronie