Radio RMF FM przygotowało dla najmłodszych wyjątkowy, mikołajkowy prezent - audiobook "Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro". To bajka napisana specjalnie dla Was przez Grzegorza Kasdepke, jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy dla dzieci. W jej przygotowaniu pomogli nam znakomici Aktorzy, Przyjaciele Radia RMF FM. Jesteśmy szczególnie zaszczyceni, że w roli Pani Reżyser wystąpiła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. To już kolejne słuchowisko przygotowane w ramach corocznej akcji charytatywnej RMF FM.

W naszej radiowej kuchni powstało smakowite słuchowisko według tekstu Grzegorza Kasdepke. To pikantna, nieco słodka, ale i odrobinę gorzka opowieść z wątkiem kryminalnym. Zabierzemy Was w niezwykłą podróż w głąb... słoika, w którym zamknięto bandę oprychów pod wodzą bezwzględnego Imbiorowa. To herszt bandy, który mówi z rosyjskim akcentem, dlatego w jego rolę wcieli się Alosza Awdiejew. Jego narzeczoną jest Panna Goździkówna, którą zagrała Małgorzata Foremniak. Obok nich w słoiku upchnięto także innych zbirów o równie smacznych imionach.

Rola zadziornego Chili Nożownika przypadła Cezaremu Pazurze, który bardzo chętnie włącza się w organizowane przez nas akcje dla dzieci. Pamiętacie, jak sugestywnie meczał i beczał, grając Koziołka Matołka? 

W bandzie zapasteryzowanych rozbójników znaleźli się jeszcze: Pieprzyca Jan, czyli Marek Czyż, dziennikarz TVP Info, Ocetyński Stanisław, czyli Hubert Urbański, a także Sól-Ból Jerzy, który mówi niezwykle charakterystycznym głosem Mirosława Zbrojewicza oraz Czosnkiewicz Romulad, w którego wcielił się Marian Dziędziel.

Słoikową historię poznajemy dzięki Pisarce (bywającej też od czasu do czasu Damą Waniliową). W jej rolę wcieliła się doskonale Wam znana z poprzedniego naszego słuchowiska - Anna Dereszowska. Partneruje jej pułkownik Ścichpęk, fantastycznie zagrany przez Jana Peszkę. Ich córkę, która na jakiś czas na własną prośbę zamienia się w lorda Ziółko - zagrała Joanna Koroniewska.

Nad całością słuchowiska czuwa nie kto inny jak Reżyser. W tej roli Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Pani prezydentowa podjęła się niezwykle trudnego zadania - utemperowania wszystkich uczestników bajki. Rolę odegrała z pełnym zaangażowaniem. Za co serdecznie dziękujemy.     

W Dzień Świętego Mikołaja dziennikarze RMF FM zawiozą audiobooki  do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Otrzymają je dzieci, które ten szczególny dzień muszą spędzić w szpitalu, z dala od domu i bliskich. Jak przystało na świąteczny czas - wraz z dziennikarzami RMF do szpitali przybędą także Mikołajowie ze swoimi pomocnikami.  

Ale tego niezwykłego słuchowiska będą mogły wysłuchać dzieci z całej Polski. Od 6 do 31 grudnia bajkę będziecie mogli ściągnąć na dysk z naszych stron w internecie. Uruchomimy także specjalny kanał na www.rmfon.pl

"Przetwory. Opowieść pasteryzowana na mokro" to już kolejna odsłona naszej akcji charytatywnej. Do tej pory wydaliśmy już cztery słuchowiska dla najmłodszych. Płyty z bajkami trafiły do pacjentów szpitali dziecięcych.