Dziś Dzień Dziecka! Z tej okazji wręczaliśmy małym pacjentom m.in. w Krakowie i Warszawie audiobooki z piękną bajką o Królewnie Śnieżce. Taki prezent przygotowali nasi dziennikarze oraz znani sportowcy, muzycy i aktorzy. Podarunki dotarły już do podopiecznych fundacji Wyspy Szczęśliwe! Wcześniej otrzymali je od nas pacjenci kliniki Budzik.

Na początku wizyty u podopiecznych fundacji, zza drzwi wbiegło sześciu wesołych krasnoludków. Dzieciom od razu zrobiło się weselej, uśmiechały się i machały do Gburka, Mędrka, Wesołka, Śpioszka, Gapcia i Nieśmiałka. Mali przyjaciele w wielkich butach przedstawili się i zaprosili piękną królewnę, a ta opowiedziała dzieciom swoją historię. Później były piosenki, prezenty i wspólne zdjęcia. Mali pacjenci świetnie się bawili, a wielu z nich po raz pierwszy od wielu dni mogło wyjść z zamkniętych sal. Dzięki krasnoludkom na chwilę odzyskały uśmiech na twarzy i zapomniały o chorobie. 

Nasz audiobook rozwesela również pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, szpitala w Szczecinie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Zakopanem, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Toruniu.

Królewna Śnieżka rano odwiedziła podopiecznych w Klinice Budzik. Towarzyszyło jej sześciu krasnoludków. Siódmy "Apsik" pochorował się.

Z myślą o dzieciach!

Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych.

Narratorką opowieści o Królewnie Śnieżce jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Akogo?". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w naszym bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka, mimo natłoku zajęć i napiętego grafiku, zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.

Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.

W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański.

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie można ją jednak zdobyć w RMF FM i RMF 24. Osobom, które wezmą udział w naszej zabawie, rozdamy płyty CD. To edycja limitowana, więc liczba będzie ograniczona. Ci, którym się nie poszczęści, będą mogli pobrać audiobook w formie pliku mp3.

"Śnieżka" jest również dostępna w serwisie RMFon - tam można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.

"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej nagraliśmy płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.