Dziś Dzień Dziecka! Z tej okazji wręczymy małym pacjentom m.in. w Krakowie i Warszawie audiobooki z piękną bajką o Królewnie Śnieżce. Taki prezent przygotowali nasi dziennikarze oraz znani sportowcy, muzycy i aktorzy. Podarunki dotarły już do Kliniki Budzik i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, odwiedzimy także podopiecznych fundacji Wyspy Szczęśliwe!

Królewna Śnieżka już odwiedziła podopiecznych w Klinice Budzik. Towarzyszyło jej sześciu krasnoludków - "Apsik", jak dowiedział się na miejscu Tomasz Skory, się rozchorował.

"Królewna Śnieżka" rozwesela również pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 

Jak mówił nasz reporter Maciej Grzyb, dzieci bezbłędnie rozpoznały Królewnę Śnieżkę, czyli Sylwię Grzeszczak i zwierciadło, któremu głosu użyczył Jerzy Stuhr. Największe zaskoczenie i uśmiechy pojawiły się jednak przy nazwiskach naszych sportowców.

Reporterka RMF FM w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Wojciecha w Szczecinie od małych pacjentów dowiedziała się, że Królewna Śnieżka nie poradziłaby sobie bez krasnoludków. Posłuchajcie!

Płyty z przepiękną bajką o Królewnie Śnieżce trafiły już także do dzieci ze szpitali dziecięcych we Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Zakopanem, Poznaniu, Warszawie i Toruniu.

Nasy reporter odwiedził również dzieci ze szpitala dziecięcego przy ul. Polanki w Gdańsku.

To nie pierwszy raz...

Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych.

Narratorką opowieści o Królewnie Śnieżce jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Budzik". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w naszym bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka mimo natłoku zajęć i napiętego grafiku zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.

Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.

W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański.

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Można ją jednak zdobyć w RMF FM i RMF 24. Osobom, które wezmą udział w naszej zabawie, rozdamy płyty CD. To edycja limitowana, więc liczba będzie ograniczona. Ci, którym się nie poszczęści, mogą pobrać audiobook w formie pliku mp3.

"Śnieżka" pojawiła się też w serwisie RMFon - można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.

"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej nagraliśmy płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

(abs)