We wtorek 6 grudnia wszystkie dzieci czekały na Świętego Mikołaja. Pomogliśmy mu tego dnia i w jego imieniu odwiedziliśmy szpitale. Mali pacjenci w całej Polsce otrzymali wyjątkowy prezent - charytatywny audiobook RMF FM "Klub Sportowy Koźlątko". W słuchowisku zagrali dziennikarze RMF FM oraz polscy siatkarze, którzy wcielili się w role Koźlątek.

Nasi najlepsi siatkarze w rolach Koźlątek okazali się naprawdę znakomici! Podeszli do sprawy profesjonalnie, ale też z dystansem do siebie i humorem. Efektów ich pracy od wtorku mogą słuchać mali pacjenci polskich szpitali. Ale nie tylko oni, bo każdy może pobrać naszą bajkę o Koźlątkach na swój komputer!

O świcie ruszyliśmy w Polskę, aby zrobić mikołajkową niespodziankę dzieciom. Odwiedziliśmy mnóstwo oddziałów. Za cel postawiliśmy sobie wywołanie uśmiechu na twarzach najmłodszych i... Udało się! Pomogli nam w tym specjalni goście, wśród nich autor historii o Koźlątkach, Grzegorz Kasdepke. Inspiracją do napisania bajki była baśń o wilku i siedmiu koźlątkach, która w wydaniu RMF FM została uwspółcześniona i przeniesiona w świat sportu.

Odwiedziliśmy między innymi Katowice, Szczecin, Gdańsk, Zakopane, Olsztyn, Kraków, Warszawę, Lublin, Wrocław, Łódź i Legnicę. Spotkaliśmy setki dzieci wyczekujących Świętego Mikołaja. W niektórych miejscach poprosiliśmy prawdziwego Mikołaja o pomoc! Tak było na przykład w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu.

Kiedy wchodziliśmy razem z Mikołajem na poszczególne oddziały, z drzwi wszystkich sal wychylały się głowy zaciekawionych maluchów - relacjonował nasz reporter.


Autor bajki o Koźlątkach Grzegorz Kasdepke wręczał płyty z audiobookiem pacjentom Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie. 

Audiobooki "Klub sportowy Koźlątko" trafiły również do wszystkich łódzkich szpitali z oddziałami pediatrycznymi. W szpitalu im. Marii Konopnickiej mali pacjenci mieli dodatkową niespodziankę, bo odwiedził ich reprezentant Polski w siatkówce i zawodnik PGE Skry Bełchatów Michał Winiarski. Po rozmowie z dziećmi pan Michał długo rozdawał autografy na płytach. 

Mali pacjenci zasypali Michała Winiarskiego pytaniami o tajniki siatkówki, wzrost i... dietę. Czekam na święta, bo w święta odpuszczę - przyznał siatkarz.

Dlaczego według Was sport jest ważny? - pytał małych pacjentów z Olsztyna nasz reporter Piotr Bułakowski. Dla zdrowia! Nie wyobrażam sobie życia bez sportu - odpowiadali entuzjastycznie. 

Pełną relację z naszych odwiedzin w polskich szpitalach, w których pacjentami są najmłodsi, możecie znaleźć tutaj. 

Audiobook "Klub Sportowy Koźlątko" możecie pobrać z naszej strony internetowej.


Radio RMF FM tak jak w poprzednich latach w ramach akcji charytatywnej przygotowało bajkowy audiobook, który trafi do małych pacjentów szpitali w całej Polsce - tym razem to "Klub Sportowy Koźlątko". Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke, a bohaterów napisanej przez niego bajki zagrali byli i obecni członkowie siatkarskiej reprezentacji Polski wraz z dziennikarzami RMF FM

(łł)