"Procedura (zmiany konstytucji - przyp. red.) będzie w tym tygodniu rozpoczęta w parlamencie" - powiedział wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do Trybunału Konstytucyjnego. Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 6-8 marca.

Wicepremier, minister obrony narodowej i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz był w niedzielę w Krakowie. W trakcie rozmowy z dziennikarzami potwierdził, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą procedowane projekty dotyczące Trybunału Konstytucyjnego.

Wicepremier: Procedura będzie w tym tygodniu rozpoczęta

Tutaj mamy już pewność - te projekty dotyczące uchwały w sprawie Trybunału Konstytucyjnego; ustawa o KRS-ie już wpłynęła; jest potrzebna jeszcze ustawa o Trybunale Konstytucyjnym i zmiany w konstytucji - oczywiście tutaj procedura trwa dłużej, ale też ta procedura będzie w tym tygodniu rozpoczęta w parlamencie - powiedział wicepremier. 

Dodał, że "rozpocznie się procedura dotycząca zmiany rozdziału Konstytucji w obszarze Trybunału Konstytucyjnego".

Co znajduje się w porządku obrad Sejmu?

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na dni 6-8 marca

Na razie w porządku obrad Izby znajduje się m.in. pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Posłowie mają też m.in. wysłuchać informacji prezes TK "o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2022 roku wraz ze sprawozdaniem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej".