Nietypowa akcja ruszyła w Szczecinie. Jedenastu kibiców tamtejszej Pogoni będzie odchudzać się pod okiem sztabu szkoleniowego drużyny. Najcięższy uczestnik akcji "Pogoń kilogramy" waży 120 kilogramów.

Specjalną dietę dla uczestników akcji stworzył trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników Pogoni. Przez dwa miesiące sześciu panów i pięć będą też ćwiczyć na siłowni i biegać dwa razy w tygodniu. Po kilkunastu dniach ćwiczeń i przygotowaniu organizmu do jeszcze większego wysiłku, kibice rozpoczną najbardziej efektowną część akcji "Pogoń kilogramy": rozegrają kilka meczów w piłkę nożną.

Razem ważą tonę

Waga jedenastu zawodników w drużynie kibiców przekracza tonę. Średnia waga jednej osoby to ponad 90 kilogramów. W dwa miesiące każda z nich powinna zrzucić pięć kilogramów. Jeśli postęp w odchudzaniu będzie widoczny, w nagrodę do wspólnych ćwiczeń przyłączą się piłkarze Pogoni. Akcję "Pogoń kilogramy" rozpocznie oficjalne ważenie uczestników odchudzania.

Przedstawiciele Pogoni Szczecin chcą w ten sposób promować zdrowy sposób życia wśród osób przychodzących na mecze. Rzecznik Pogoni nie ukrywa też, że akcja jest formą promocji samego klubu. Drużyna walczy o awans do Ekstraklasy.

Jedenastu uczestników wielkiego odchudzania wylosowano spośród prawie 130 chętnych. Akcja ma się zakończyć 21 czerwca.