​Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) wygrał w klasie WRC 2 wszystkie siedem wczorajszych odcinków specjalnych Rajdu Francji, 11. rundy MŚ i prowadzi zdecydowanie w swojej kategorii. W klasyfikacji generalnej lideruje Belg Thierry Neuville, a Polak jest jedenasty.

Dziewięciokrotny mistrz świata Loeb, który we Francji kończy rajdową karierę i żegna się z kibicami, spadł po siedmiu odcinkach na czwarte miejsce, ale traci do lidera tylko 12,2 s. Słynny francuski kierowca prowadził w rajdzie do piątego OS-u, ale na dwóch ostatnich znakomicie pojechał Neuville i wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Francuz Sebastien Ogier, który już po czwartkowym prologu zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrzowski, plasuje się na piątej pozycji, tracąc 28,7 s do Neuville'a.

W klasie WRC 2 po siedmiu odcinkach specjalnych Robert Kubica wyprzedza Brytyjczyka Elfyna Evansa o 3.31. Polski kierowca, ktorego pilotem jest Maciej Baran, jest aktualnie drugi w klasyfikacji WRC-2 rajdowych mistrzostw świata z dorobkiem 101 pkt. Na pierwsze miejsce po Rajdzie Australii, w którym Polak nie jechał, awansował kierowca z Kataru Abdulaziz al-Kuwari (Ford Fiesta RRC) - 118 pkt.

Katarczyk ma jednak zaliczone już sześć wyników z tegorocznych imprez (we Francji nie startuje), podczas gdy Kubica tylko pięć. Jeżeli Polak zwycięży w WRC-2 w Rajdzie Francji, ponownie może objąć prowadzenie w mistrzostwach świata.

Al-Kuwariego nie będzie także w Hiszpanii, gdyż planuje start w innej klasie. Katarczyk prawdopodobnie wróci do rywalizacji z Polakiem dopiero w kończącym sezon listopadowym Rajdzie Anglii. Jeżeli jednak Kubica w swoich dwóch ostatnich planowanych startach (Francja i Hiszpania) zajmie pierwsze i drugie miejsce w klasie, to nawet zwycięstwo kierowcy z Kataru w Anglii, nie odbierze krakowianinowi wygranej w klasyfikacji generalnej.

Dziś  we Francji kierowcy będą mieli do pokonania kolejne siedem odcinków specjalnych. Zakończenie rajdu jutro.