Zachwycające, namiętne, niebezpieczne. Kobiety sukcesu, władczynie trendsetterki - to bohaterki książki Macieja Brzozowskiego "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat". Premiera - już 17 sierpnia. Lektura może trafić też do was!

Już teraz zapraszamy na spotkanie z Maciejem Brzozowskim - 17 sierpnia o godz. 18:00. Miejsce: empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Jak zdobyć "Boskie Włoszki"?

Opublikowaliśmy już ostatnią wideozagadkę od samego autora książki. Prawidłowa odpowiedź: Luisa Casati.

Odpowiedzi trzeba było wysyłać na fakty@rmf.fm. Nagrodziliśmy pięć osób, które najszybciej wysłały nam poprawną odpowiedź. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. 

Oto nasza czwarta wideozagadka. Prawidłowa odpowiedź to Krystyna Wazówna. 

Oto nasza trzecia wideozagadka. Poprawna odpowiedź to Carla Bruni. Wkrótce skontaktujemy się ze zwycięzcami. 

Oto nasza druga wideozagadka. Poprawna odpowiedź to Katarzyna Medycejska! Książki otrzymują: Agnieszka z Białegostoku, Anna z Lubartowa, Joanna z Obornik, Mariusz z Książa Wielkopolskiego i Joanna z Wiercin. 

Pierwsza nasza wideozagadka już rozwiązana! Prawidłowa odpowiedź - Sonia Gandhi. Druga wideozagadka już o godzinie 15!

Książki od nas otrzymują: Justyna z Warszawy, Weronika z Luborzycy, Daria z Malborka, Urszula z Siemianowic, Anna z Sosnowca.

Maciej A. Brzozowski to autor bestsellerowej książki "Włosi. Życie to teatr", znawca i miłośnik Półwyspu Apenińskiego. Tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata. 

To książka o Włoszkach, ale nie o wszystkich. O 10 wyjątkowych, niezwykle interesujących kobietach, których życiorysy zapewniłyby dostatnie życie hollywoodzkim scenarzystom - mówi autor. 

Jest więc w "Boskich. Włoszkach, które uwiodły świat" m.in. rozdział poświęcony najczęściej portretowanej kobiecie w historii, jak i księżniczce z francusko-włoskiej bajki, czy damie z... podkieleckiej wsi, która dzięki uporowi trafia na salony elity finansowej i intelektualnej Królestwa Włoch. O jakie bohaterki dokładnie chodzi? Dowiecie się z lektury!

(mal)