5 tysięcy złotych - takie wsparcie mogą dostać młodzi ludzie z malutkich dolnośląskich miasteczek i wsi, którzy rozpoczną studia we Wrocławiu. Pieniądze wypłaca Fundacja Edukacji Międzynarodowej. By dostać stypendium na dobry start, trzeba spełnić kilka warunków - w tym złożyć dokumenty. Na to pozostał jeszcze tydzień.

"Jeżeli bardzo dobrze zdałeś maturę i zaczniesz życie w dużym mieście, możesz dostać od nas finansowe wsparcie. Na pierwszy rok studiów będzie jak znalazł" - przypominają członkowie fundacji.

Należy jednak pamiętać o spełnieniu paru kryteriów. Przede wszystkim pieniądze mogą trafić tylko do osób, które mieszkają na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców i mają niski dochód. Szansę na otrzymanie 5 tys. złotych mają uczniowie zdolni i ambitni: tacy, którzy zdali maturę z dobrym wynikiem w roku, kiedy ogłoszono program. Trzeba podkreślić, że pod uwagę zostaną wzięte wyłącznie wnioski osób, które dostały się na studia dzienne magisterskie (realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na dowolnej państwowej uczelni w Polsce. To oznacza, że w grę nie wchodzą studenci uczelni prywatnych.

Dokumenty w sprawie stypendium można składać do końca miesiąca. Regulamin i wzory dokumentów można znaleźć na stronie stypendiów pomostowych.

Do rozdania w całej Polsce jest 740 stypendiów w wysokości 500 złotych miesięcznie. Pomoc finansowa będzie wypłacana przez 10 miesięcy.