"Krytycznie oceniam całą działalność Donalda Tuska, ale podzielam opinię prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło, że PiS nie będzie dokonywało żadnej zemsty i nie będzie się mściło na żadnych politykach" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS, pytany przez słuchaczy o to, czy Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu na Smoleńsk. Dodaje, że nawet na tych "źle pracujących i źle funkcjonujących w naszym życiu politycznym".

"Krytycznie oceniam całą działalność Donalda Tuska, ale podzielam opinię prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło, że PiS nie będzie dokonywało żadnej zemsty i nie będzie się mściło na żadnych politykach" -  mówi w Kontrwywiadzie RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS, pytany przez słuchaczy o to, czy Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu na Smoleńsk. Dodaje, że nawet na tych "źle pracujących i źle funkcjonujących w naszym życiu politycznym".
Stanisław Karczewski /Radek Pietruszka /PAP

ZOBACZ CAŁY KONTRWYWIAD RMF FM

Pytany o swój zawód lekarza odpowiada: "W tej chwili stoję przed bardzo dużym dylematem, pytaniem i podjęciem decyzji czy nie zrezygnować zupełnie z uprawiania zawodu". "Najprawdopodobniej zrobię to" - zapowiada marszałek Senatu. "Jak zaczynałem swoją pracę, to lekarz był odbierany jako najlepszy zawód. W tej chwili w statystykach i ocenie obywateli gorzej jest tylko w Rosji. To jest taki poważny dzwonek, trzeba się zastanowić" - uważa gość RMF FM. Stanisław Karczewski odpowiada również na pytania o Komitet Obrony Demokracji, Trybunał Konstytucyjny i Platformę Obywatelską.