Dziennikarz sportowy BBC Steve Sax podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami po przegranym przez Polskę meczu z Czechami. Sax nie przebierał w słowach. Nie tylko wyśmiał naszą reprezentację, ale też obraził polskich kibiców, których nazwał rasistami i nazistami.

Po wczorajszym wpisie dziennikarza, w internecie zawrzało. Steve Sax używając niecenzuralnych słów poradził polskim piłkarzom, by wracali do swoich domów. Zaapelował też, by do domu wracali polscy kibice, których określił mianem rasistów i nazistów.

Taka wypowiedź nie mogła pozostać bez odzewu. Dziennikarz spotkał się z prawdziwą falą negatywnych reakcji od różnych użytkowników Twittera. W rezultacie skasował wpis, tłumacząc, że to wynik nieporozumienia i tego, że zostawił wczoraj swój telefon bez dozoru.

Zobacz skandaliczny wpis dziennikarza BBC

Ani na milimetr nie wierzą w to choćby angielscy kibice, którzy stanęli w obronie Polaków. Oburzeni internauci rozsyłają po internecie obraźliwy wpis. Nie pomogły też przeprosiny, które już trzykrotnie wystosowywał w niedzielę dziennikarz.

Negatywne reakcje brytyjskich kibiców nie cichną. Zobacz niektóre z nich.

Obraz polskich kibiców według BBC

Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012 stacja BBC postawiła Polaków w negatywnym świetle. Brytyjski program informacyjny wyemitował bowiem program "Stadiony nienawiści", przedstawiający negatywny obraz kibiców w Polsce i na Ukrainie. Pokazano w nim m.in. antysemickie okrzyki na meczu ŁKS - Widzew oraz rasistowskie wybryki i transparenty na derbach Warszawy.

W kontrowersyjnym programie negatywnie na temat polskich i ukraińskich kibiców wypowiedział się były kapitan reprezentacji Anglii Sol Campbell. Przestrzegał, że lepiej nie jechać na polsko-ukraińskie Euro 2012, bo można wrócić w trumnie.

Ekipa BBC zbierała materiał przez miesiąc, odwiedzając mecze ligowe w Polsce i na Ukrainie. Wynika z niego, że głównym problemem polskich stadionów jest antysemityzm, a ukraińscy kibole to zionący nienawiścią naziści i rasiści.