Ojciec Amerykanina Edwarda Snowdena, który przekazał mediom informacje o elektronicznej inwigilacji przyjechał do Moskwy. Lon Snowden chce spotkać się z synem, który otrzymał azyl w Rosji. Na lotnisku Szeremietiewo czekał na niego rosyjski adwokat syna, Anatolij Kuczerena.

Lon Snowden twierdzi, że od momentu kiedy afera szpiegowska wyszła na jaw, bezpośrednio nie kontaktował się z synem. Jak dodał, ma nadzieję, że władze Rosji pozwolą mu na to. Podziękował również za to, że syn "jest bezpieczny i wolny".

Edward Snowden, były informatyk w amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego nie pokazywał się publicznie od początku sierpnia. Otrzymał wtedy azyl tymczasowy w Rosji. Wcześniej ponad miesiąc przebywał w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo. Przyleciał tam 23 czerwca z Hongkongu.

Stany Zjednoczone wiele razy apelowały do Rosji o wydanie Snowdena. USA oskarżają o szpiegostwo po tym jak ujawnił dane na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne.