Tej jesieni u pań królować będą grzywki, bardzo modne wciąż są warkocze. Artystyczny nieład to z kolei propozycja dla panów – zdradza w rozmowie z dziennikarką RMF FM Ewą Kwaśny stylistka fryzur Monika Jakielarz. A kolory? „Generalnie dominuje różnorodność na głowie, refleksy. I bardzo modny duo color”.

Ewa Kwaśny: Jakie fryzury będą modne przez najbliższe chłodne miesiące?

Jesień 2012 to przede wszystkim naturalny look. Jeśli chodzi o długie włosy, to będą dominować luźne fryzury jak również upięcia, warkocze, przeróżne formy plecionek. Jeżeli chodzi o cięcia, będą to jesienne, wyraziste cięcia. Będą królowały grzywki - postrzępione lub bardzo równe, krótkie lub długie.  
 
Co z kolorami?

Będą dominować kolory jesienne. Będzie dużo złota, karmelu, czekolady, dużo ciepłych złocistych kolorów. Generalnie dominuje różnorodność na głowie, refleksy. Wykonuje się również w salonach fryzjerskich bardzo modny duo color. Zazwyczaj jest ciemniejszy od nasady natomiast końce włosów są coraz jaśniejsze.

W Londynie podobno młode dziewczyny pokochały kolor siwy?!

Zgadza się. Na londyńskich ulicach widać mnóstwo koloru szarego, który przypomina kolor siwy. Zazwyczaj taką fryzurę noszą bardzo młode dziewczyny. Wygląda to fantastycznie, jednak należy uważać, bo nie każda kobieta będzie dobrze w takim kolorze wyglądała .

A jakie trendy będą obowiązywać panów ?

Dla mężczyzn również są nowe fryzury. Dominują dwa kierunki, jeden są to krótkie włosy, szczególnie z boku i z tyłu głowy, natomiast na szczycie głowy pozostawione są dłuższe od 4 do 5 centymetrów, i takie włosy można również dowolnie stylizować. Drugi trend to średniej długości włosy, które tworzą artystyczny nieład.

Już po lecie, patrząc w lustro widzimy najczęściej opaloną buzię i niestety suche, spalone słońcem włosy. Można im pomóc, nie doprowadzając się do bankructwa ?  

Mamy dwa sposoby, możemy zająć się włosami w domu, mogą o nie zadbać również profesjonaliści.

Co możemy zrobić w domu ?

Może to być tradycyjna metoda naszych babć, czyli maseczka z żółtka. Jest też mnóstwo produktów gotowych, które możemy zaaplikować na włosy, są to maski, odżywki czy ampułki.

A w salonach?

Profesjonalne salony proponują różnego rodzaju zabiegi, bardzo popularna i skuteczna w ostatnim czasie jest tzw. rekonstrukcja włosa. Zabieg polega na oczyszczeniu włosa po wakacjach z soli, piasku. Potem wprowadza się do włosa keratynę, która nam tego włosa odżywia i przez taki zabieg też zamykamy łuskę włosa przez co staje się gładki, błyszczący i odżywiony.

Jak odżywić włosy od wewnątrz, jaką dietę stosować?

Dużo warzyw, owoców, dlatego że nasze włosy również potrzebują witamin tak jak nasz cały organizm. Dobra kondycja organizmu przekłada się na dobrą kondycję włosa.

A suplementy mogą pomóc ?

Na pewno pomogą. Możemy się wspomóc suplementami z apteki. Są to zazwyczaj zioła, ale jest to kuracja długofalowa. Na pewno nie będzie efektu po miesiącu.