"Prawdziwa przyjaźń jest za darmo" - to hasło kampanii społecznej zachęcającej do przygarniania bezdomnych czworonogów. W akcję, która potrwa do końca maja zaangażowali się m.in. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Urszula Grabowska, czy Krzysztof Globisz.

Naszym hasłem chcemy przekonać społeczeństwo do tego, że tak naprawdę nie ma znaczenia to, czy czworonóg jest psem rasowym, z rodowodem czy też niepozornym kundelkiem. Jego miłość, przyjaźń i lojalność jest dokładnie taka sama. Jesteśmy przekonani, że te wszystkie cudowne rzeczy można zyskać przygarniając bezdomnego psa, równocześnie zmieniając jego świat, czasem nawet ratując mu życie - wyjaśnia w rozmowie z portalem INTERIA.PL Andrzej Jaworski, prezes Fundacji Psi Los, jeden z pomysłodawców akcji.

Do udziału w kampanii zaproszono znane i popularne osoby, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Wśród sławnych ambasadorów znajdują się: Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Urszula Grabowska, Magdalena Walach, Agnieszka Chrzanowska, Hanna Bieluszko, Krzysztof Globisz, Ewa Kaim, Ewa Kolasińska, Anna Radwan, ojciec Leon Knabit i Zbigniew Łuczyński.

Przepełnione schroniska, nieszczęśliwe zwierzęta

Z danych Głównego Inspektoratu Weterynarii sprzed dwóch lat wynika, że w Polskich schroniskach przebywa prawie sto tysięcy psów. Bezdomnych czworonogów przybywa z roku na rok. Zbyt mało jest za to osób, chcących przygarnąć psa.

INTERIA.PL przygotowała specjalny raport, który krok po kroku przeprowadzi Was przez odpowiedzialną adopcję. Przeczytaj o gwiazdach i ich pupilach

Przygarnięcie psa powinno być przedyskutowane z każdym członkiem rodziny. Warto wcześniej porozmawiać o tym jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem czworonoga. Taka rozmowa jest konieczna przede wszystkim z dziećmi. Trzeba uświadomić naszym pociechom, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność i radość.

W raporcie "Prawdziwa przyjaźń jest za darmo" znajdziecie rozmowy z ambasadorami kampanii, którzy opowiadają, dlaczego zdecydowali się wziąć udział w akcji. Portal umieścił również zdjęcia psów, które pilnie poszukują domów oraz galerie osób znanych i lubianych, które opowiadają o swoich pupilach.