Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło kontrolę związaną z przebudową strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. MSWiA zapewnia, że "placówka zrealizowała wnioski dotyczące stwierdzonych przez CBA nieprawidłowości".

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrola w Szczytnie trwała od końca maja 2017 r. do 28 lutego 2018 r.

Agenci sprawdzili jak szkoła policji rozporządza mieniem przy przebudowie krytej strzelnicy. Przetarg zakładał "wykonanie projektu przez wybranego oferenta, jego realizację oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie prac". CBA sprawdziło, czy wszystkie decyzje w tej sprawie oraz ich realizacja były zgodne z prawem.

Według CBA w raportach rocznych za lata 2015 i 2016 składanych do resortu znalazły się nieprawdziwe informacje. W strzelnicy miały zostać wymienione m.in. podłogi na antyrykoszetowe. Tak się jednak nie stało.

W kwietniu tego roku MSWiA informowało, że po działaniach CBA wszczęto postępowanie w sprawie zwrotu do resortu części dotacji udzielonej Wyższej Szkole Policji. Chodziło o środki wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem.