Zima przypuściła kolejny atak w kilku państwach Europy. Rano śnieżyce sparaliżowały komunikację w zachodnich i południowych Niemczech. Intensywne opady śniegu utrudniają życie także Francuzom i Brytyjczykom.

Z największego niemieckiego lotniska we Frankfurcie nad Menem nie odleciało dziś 80 samolotów. Loty, których nie odwołano, mają wielogodzinne opóźnienia. Z podobnymi kłopotami borykają się inne lotniska za naszą zachodnią granicą. Nie bez problemów było także na niemieckich drogach; doszło do wielu wypadków.

Z kolei w północnej Francji odwołano zajęcia w szkołach, ponieważ autobusy dowożące dzieci nie mogły dotrzeć na miejsce. Z kolei odcinki autostrad na wschodzie Francji zostały zamknięte, a na innych policja nakazała dużym ciężarówkom zjazd na pobocze, aby samochody nie blokowały ruchu. Odwołano także część pociągów.

Od wczorajszego wieczora z intensywnymi opadami śniegu borykają się także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jednak to, co martwi drogowców, cieszy dzieciaki. O zimie na Wyspach Brytyjskich posłuchaj w relacji korespondenta RMF Bogdana Frymorgena:

22:25