Gwałtowne burze, silny wiatr, intensywne opady deszczu, niewykluczone też gradowe nawałnice. Takie niepokojące prognozy przekazują od rana meteorolodzy mieszkańcom Wielkopolski. Natura postraszyć ma dzisiaj w nocy ale oczywiście trudno powiedzieć, o której i w jakim miejscu.

Powodzi z tego deszczu na pewno nie będzie. Nie da się natomiast uniknąć lokalnych zalań, deszcz będzie bowiem miejscami bardzo intensywny a pioruny i grzmoty napędzą nam strachu. To wszystko przez zetknięcie się zwrotnikowego powietrza z nadchodzącym polarno-morskim. Owo zetknięcie było bardzo silne. Na szczęście dla nas rozładowało się nad Francją i Niemcami. Tam przedwczoraj było naprawdę groźnie. Nawałnice będą przesuwać się na wschód. Mogą wieczorem lub w nocy pojawić się także nad Dolnym Śląskiem i Pomorzem.

Wczoraj nawałnice dały się we znaki Skandynawom. Dwie osoby zginęły od uderzenia pioruna w stolicy Szwecji. Instytut Meteorologii w Sztokholmie określił burzę mianem niespotykanej wcześniej w tym kraju. Chaos po burzach także w Norwegii. Tysiące domów w południowej części kraju pozbawionych jest prądu, sparaliżowane zostały połączenia kolejowe. Burzy towarzyszył wiatr o prędkości dochodzącej w porywach do stu dwudziestu kilometrów na godzinę.

15:55