Urząd Miasta w Zielonej Górze zajął za długi karetki Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego. 6 spośród 54 samochodów już dziś miało trafić pod młotek. Auta nie znalazły jednak nowych właścicieli, bo licytacja została unieważniona.

Przetarg został unieważniony – bo jak tłumaczy komornik miasta Irena Markiewicz - zgłosiło się za mało chętnych; wpłynęła tylko jedna oferta, a przecież, aby został rozstrzygnięty przetarg potrzebne są co najmniej dwie. Na razie nie ustalono kolejnej daty licytacji.

Tymczasem rzeczniczka pani prezydent miasta twierdzi, że sprawy w ogóle by nie było, gdyby dyrektor Kolumny Transportu Sanitarnego złożył wniosek o umorzenie długu. Jak zaznacza, miasto anulowało wierzytelności wszystkich, którzy o to prosili. Do urzędu – jak dodaje Joanna Sawicka – pismo od szefa Kolumny Transportu Sanitarnego nie wpłynęło.

Komornik miasta Zielona Góra zajął samochody Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego. 6 spośród 54 aut już dziś trafi na licytację. Pozostałe jeszcze jeżdżą do pacjentów, ale komornik grozi, że jeżeli dług nie zostanie spłacony, pod młotek trafią kolejne auta. czytaj więcej

Jednak co innego mówi dyrektor i w dowód pokazuje dokument, który złożył w magistracie. Zwracałem się pismem z dnia 17 lutego, adresowanym do pani prezydent miasta Bożeny Ronowicz, na które nie otrzymałem odpowiedzi - Marian Grajewskimówi szef TKS.

Ktoś w tej sprawie kłamie, a dowody jasno wskazują kto...

13:15