W klinice „Budzik”, prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, wybudziła się kolejna pacjentka. 10-letnia Wiktoria była w śpiączce od wiosny tego roku, kiedy potrącił ją samochód. To już druga dziewczynka, której udało się pomóc w tej placówce.

10-letnia Wiktoria została wiosną potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód i od tego czasu były w śpiączce. Pierwsze diagnozy lekarskie nie dawały nadziei na wybudzenie dziecka. W lipcu dziewczynka trafiła do "Budzika". A teraz otworzyła oczy i interesuje się wszystkim, co się dzieje wokół niej.

Pierwsze słowa, jakie powiedziała, to "mama" - opowiada mama obudzonej Wiktorii. Potem dziewczynka poprosiła o coś do zjedzenia. Zażyczyła sobie kiełbasy - cieszy się mama dziecka.

Kolejny sukces tej placówkiWiktoria jest już drugą pacjentką kliniki, która wyszła ze śpiączki. Kilka dni wcześniej wybudziła się 16-letnia Klaudia ze Słupska. Przez 5 miesięcy była w śpiączce, w którą zapadła również po potrąceniu przez samochód.

Klinika „Budzik” to pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce, działający przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od lipca tego roku do kliniki przyjmowani są pierwsi mali pacjenci.

Program leczenia i rehabilitacji prowadzony w Klinice „Budzik” jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych. Obecnie w klinice jest 14 dzieci.