Mark Zuckerberg i Priscilla Chan są w podróży poślubnej w Rzymie. Twórcę Facebooka i jego żonę internauci widzieli na spacerze koło Koloseum oraz na Placu Hiszpańskim. Ich zdjęcia trafiły natychmiast do sieci. Na jednym z nich widać, jak para ogląda freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej.

Internauci wypatrzyli również parę na obiedzie w znanej restauracji w pobliżu Campo de Fiori. Jej właściciel potwierdził następnie, że jeden z najbogatszych ludzi świata był u niego z żoną na kolacji. Restaurator w rozmowie z agencją Ansa ujawnił, że młodzi Amerykanie jedli homary, ostrygi, carpaccio z ryby, langusty. Byli sami, bardzo pogodni, zadowoleni. Spędzili prywatny, romantyczny wieczór - powiedział.

Włoskie media zauważyły, że założyciel słynnego portalu społecznościowego nie zdołał ukryć się przed potęgą zjawiska, które sam stworzył.

28-letni Mark Zuckerberg poślubił o rok młodszą Priscillę Chan 19 maja. Mark i Priscilla są parą od czasów studenckich.

Majątek Zuckerberga to nawet 19 mln dolarów

Zaledwie dzień wcześniej Zuckerberg wprowadził z powodzeniem Facebook na giełdę w Nowym Jorku. Prywatny majątek założyciela Facebooka szacuje się na 19 miliardów dolarów.

W 2010 roku magazyn "Vanity Fair" umieścił twórcę Facebooka na pierwszym miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi "Nowego Establishmentu". Mark Zuckerberg wyprzedził na niej założyciela firmy Apple, Steve'a Jobsa i magnata medialnego Ruperta Murdocha. Jak napisał "Vanity Fair", Zuckerberg "to nasz nowy (Juliusz) Cezar".

Facebook to jeden z największych sukcesów epoki. Pod koniec 2004 r., czyli w roku założenia firmy, której siedzibą był wtedy pokój Zuckerberga na kampusie uniwersytetu Harvard, portal miał 1 mln użytkowników, dwa lata później - 12 mln. 31 marca 2012 roku oficjalna liczba użytkowników wyniosła 901 mln.