Ponad 600 tytułów różnych gier za darmo będzie można wypożyczyć w czasie czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych Wrocław Game Fest. Zaplanowano turnieje i konkursy z nagrodami. W ramach cyklu Twój Weekend w RMF FM zapraszamy do wspólnej zabawy w dolnośląskiej stolicy i zachęcamy do planszówek, bo jak przekonują organizatorzy – to świetna zabawa.

Miłośnicy planszówek spotkają się w gimnazjum numer 29 we Wrocławiu. Na miejscu będą wolontariusze, który podpowiedzą, które gry są najciekawsze, i jak grać w bardzo skomplikowane rozgrywki.

Coraz częściej ludzie grają w klubach, czy na ulicach. To świetna zabawa, szczególnie w czasie długich jesienno - zimowych wieczorów - przekonuje organizator, Maciej Smiatacz.

Dziś planszówka nie jest już prostą grą. Błędne jest również przeświadczenie, że to zabawa głównie dla dzieci. Większość gier kierowana jest dziś do dorosłych. Na dodatek każdy znajdzie coś dla siebie. Są gry strategiczne, ekonomiczne, logiczne, przygodowe, czy imprezowe - proste i szybkie karcianki, które sprawdzają się na imprezie. Prosta rozgrywka zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Bardziej skomplikowane planszówki to już zabawa na kilka godzin.