W niedzielę TVP 1 wyemituje 11. odcinek "Wojennych dziewczyn". Jakie perypetie czekają tym razem bohaterów tego wojennego serialu?

Malina zabiera Marysię do Getta, aby spotkała się z ojcem i siostrą. Na miejscu Marysia z przerażeniem obserwuje straszne warunki, w jakich żyją. Kiedy oboje wychodzą z Getta trafiają na szmalcowników. Marysi udaje się uciec dzięki pomocy Franka chłopiec wpuszcza ją do swojego mieszkania, aby przeczekała obławę. Ewa idzie do fotografa skrzynki kontaktowej na spotkanie. Zastaje tam Witka, który wyznaje jej miłość. Dziewczyny stają na odprawie przed majorem Alfą. Udaje im się uniknąć sądu, ale za niesubordynację zostają odsunięte od wszystkich działań konspiracyjnych. 

Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Margarethe Von Losein siostra Dietricha. Postanawia samodzielnie wyjaśnić zagadkę samobójczej śmierci brata. Gdy wraca do pensjonatu, w którym się zatrzymała czeka na nią oficer gestapo Schulze. On również prowadzi śledztwo w sprawie Dietricha, a także zaginionego Kleima. Proponuje Margaret współpracę. Jego zdaniem kluczem do zagadki jest Alicja Janiak. 

Ewa wpada na pomysł, aby kolejny raz udać się do Mecenasa Kasprzyckiego, aby wydobyć od niego pieniądze, które ukradł rodzinie Joachimów. Marysia wyprowadza z Getta rodzinę. Udaje im się szczęśliwie wyjść za mury, gdzie czeka Ewka. Niestety, trafiają na patrol policji.

(mal)