To będzie bardzo filmowy tydzień. W środę 18 grudnia do Polski przyjedzie ekipa "Wiedźmina". Dzień później do kin trafią nowe "Gwiezdne wojny". A w piątek 20 grudnia na ekranach w Polsce pojawi się "Osierocony Brooklyn" z gwiazdorską obsadą.

Wiedźmin w Polsce

W środę 18 grudnia w Warszawie na polskiej premierze "Wiedźmina" pojawi się grający główną rolę Henry Cavill. Spotkanie z ekipą filmu i uroczysty pokaz odbędzie się na Torze na Służewcu. 

"Wiedźmin" to jedna z najbardziej wyczekiwanych serialowych premier roku. Henry Cavill wcielił się w rolę Geralta, mutanta-łowcy potworów. Aktor szerszej publiczności znany jest z roli Supermana m.in. w "Man of Steel". Czarodziejkę Yennefer gra Anya Chalotra, a jako Ciri wystąpiła Freya Allan. One również mają pojawić się na polskiej premierze w Warszawie.


Za produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich. Współpracuje z nią także Tomasz Bagiński z Platige Image oraz sam Andrzej Sapkowski. Serial był kręcony m.in. na Węgrzech i w Hiszpanii, a także na zamku w Ogrodzieńcu w Polsce.

Na platformie Netflix pierwszy odcinek pojawi się 20 grudnia.


Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie


Coraz bliżej jest też do premiery filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Finał sagi widzowie będą mogli oglądać od czwartku 19 grudnia. 

Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams połączyli siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki, pokazy przedpremierowe zaczną się już 18 grudnia. Na ekranie będzie można śledzić ostateczny pojedynek między Rey i Kylo Renem, a także widowiskowe sceny, kosmiczne bitwy oraz pojedynki na miecze świetlne. 

Osierocony Brooklyn


W piątek 20 grudnia do polskich kin wejdzie film "Osierocony Brooklyn", którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku. Opowiada historię Lionela Essroga, samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette'a. Postanawia on rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny.

Jak czytamy w opisie dystrybutora filmu, "dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety. Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła zbirom, korupcji i najgroźniejszemu człowiekowi w mieście".

Główną rolę gra Edward Norton, w obsadzie znaleźli się też m.in Bruce Willis, Alec Baldwin oraz Willem Dafoe. Ścieżkę dźwiękową skomponował Daniel Pemberton. Można na niej także usłyszeć grającego na trąbce Wyntona Marsalisa. W filmie znalazła się ponadto oryginalna piosenka napisana i wykonana przez Thoma Yorke’a.

Opracowanie: