Zmarł Tamas Mihaly - gitarzysta basowy legendarnego węgierskiego zespołu rockowego Omega, którego największym przebojem była "Dziewczyna o perłowych włosach". Informację o śmierci muzyka przekazano na oficjalnej stronie grupy na Facebooku. Zaledwie trzy dni wcześniej, w środę, zmarł założyciel Omegi, klawiszowiec Laszlo Benkoe.

"Tamas Mihaly (1947-2020) był kluczową postacią w krajowej muzyce rockowej. Nieprzemijającą wartość ma nie tylko jego działalność w Omedze, ale także jego płyty solowe i muzyka sceniczna" - napisano na stronie zespołu.

Tamas Mihaly był członkiem Omegi od 1967 r. Wraz z klawiszowcem Gaborem Presserem w znacznej mierze przyczynił się do tego, że Omega stała się czołowym zespołem rockowym kraju. Po odejściu Pressera z grupy to on komponował większość piosenek Omegi.

W 1983 r. Mihaly wydał płytę, na której znalazły się utwory Franciszka Liszta i Ryszarda Wagnera w opracowaniu na syntezator.

W 2006 r. Mihaly skomponował muzykę do musicalu "56 kropli krwi", powstałego a okazji 50. rocznicy rewolucji węgierskiej 1956 r.

W 2014 r. Mihaly wydał książkę opisującą historię Omegi.