Prace Tomasza Budzyńskiego można oglądać w Galerii Kordegarda w Warszawie. Budzyński to wokalista, kompozytor, poeta i malarz. Od 1985 roku jest także liderem zespołu Armia.

W ramach wystawy zostanie pokazany pełnometrażowy film Budzyńskiego "Podróż na Wschód", który miał już swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Uzupełnieniem w Galerii Kordegarda w Warszawie jest prezentacja obrazów artysty. Osnuta legendą postać, wieczny podróżnik zaprasza do malarskiego świata zbudowanego na podstawie rzeczywistości, opartego na jego indywidualnym rozumieniu. Zaprasza do tego, co w nim najważniejsze - do podróży w głąb samych siebie, do "Podróży na Wschód". Kuratorem wystawy jest Marek Zając, można ją oglądać do 20 września, od wtorku do niedzieli.

Artysta wszechstronny

Budzyński ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy albumy solowe. W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Jego książka "Soul Side Story" to literacka i poetycka autobiografia. Powiem od razu, że do napisania tej książki zapuściłem sobie specjalną brodę, bo wydaje mi się, że każdy pisarz musi mieć brodę - pisał autor. Pisarz bez brody jest niepoważny, a jego książka nie­istotna. Broda dodaje majestatu jego słowom i podkreśla ich ważność. Nie jestem pisarzem, ale postanowiłem chociaż wyglądać jak pisarz. Zresztą proszę spojrzeć na zdjęcia wybitnych pisarzy, a sami się Państwo przekonają, że mam rację. Dostojewski, Tołstoj, Conrad, Eco - żartował Budzyński, opisując swoją książkę.