Łukasz Palkowski pracuje na planie filmu "Najlepszy". W obsadzie są m.in Jakub Gierszał, Tomasz Kot i Janusz Gajos. To film o Polaku, który zachwycił świat, a który w kraju jest praktycznie nieznany. Premiera jesienią.

W filmie grają też Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Warszawski. 

Łukasz Palkowski, twórca filmu o Zbigniewie Relidze, tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego życiowego dna. 

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy" jest Jerzy Górski, sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem człowieka, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 godzin 47 minut i 46 sekund.

Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior. Film ma trafić do kin jesienią.

(ph/łł)