W sobotę 20 października odbędzie pierwszy, publiczny pokaz filmu "Pokłosie" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Film, inspirowany wydarzeniami z Jedwabnego, zobaczy publiczność 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: aktorami Maciejem Stuhrem i Ireneuszem Czopem oraz producentem Dariuszem Jabłońskim. Gośćmi spotkania będą także konsultant historyczny filmu dr Krzysztof Persak i psycholog Olaf Żylicz.

Władysław Pasikowski, twórca kultowych "Psów", po 10 latach wraca do kina. Wyreżyserował "Pokłosie" i napisał do filmu scenariusz. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a scenografię zaprojektował Allan Starski.

Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat braci próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.

"Pokłosie" pojawi się w kinach 9 listopada.

Zobacz zwiastun filmu