Harry Potter w wersji koncertowej w kilku polskich miastach. A w kinach dreszczowiec "Ach śpij kochanie" i animacja "Potworna rodzinka" – oto najciekawsze wydarzenia kulturalne nowego tygodnia.

Harry Potter w wersji koncertowej w kilku polskich miastach. A w kinach dreszczowiec "Ach śpij kochanie" i animacja "Potworna rodzinka" – oto najciekawsze wydarzenia kulturalne nowego tygodnia.
"Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert" /Mat. prasowe /

"Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert"


Choć od wydania pierwszej książki o Harrym Potterze minęło 20 lat, saga nadal czaruje, a Potteromania trwa na całym świecie. Wydarzenie "Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert" to prawie trzy godziny z ulubionym filmem i niezwykle poruszającą, ale także trzymającą w napięciu muzyką na żywo. 

Podczas koncertów, niezapomnianą ścieżkę, autorstwa Johna Williamsa, w całości wykona Sinfonietta Cracovia. Można będzie słuchać i oglądać film na wielkim 480 calowym ekranie.

Koncerty odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i w Krakowie.  W filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic" na początku drugiego roku w szkole czarodziejów walczą nawet drzewa, latają samochody, a przed niebezpieczeństwem ostrzegają Harry’ego domowe elfy. W tym roku w Hogwarcie słychać rozmowy pająków, a wyjątkowe zdolności Harry’ego do komunikacji z wężami niepokoją nawet jego przyjaciół.

Urzekająca i niesamowita muzyka Johna Williamsa zdobyła nagrodę Grammy i stała się współczesnym klasykiem w dziedzinie muzyki filmowej.

"Ach śpij kochanie"


"Ach śpij kochanie" to oparty na faktach thriller o miłości, która prowadzi do zbrodni. W okolicach Krakowa dochodzi do serii zagadkowych morderstw. Znikają ludzie -  w sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. 

Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja. W tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

Władysława Mazurkiewicza gra Andrzej Chyra.  W rolę jego byłej żony Heleny wciela się Katarzyna Warnke. W obsadzie są też m.in Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Arkadiusz Jakubik, Karolina Gruszka, Izabela Kuna i Jerzy Trela. Film od 20 października w kinach.


"Potworna rodzinka"

20 października "Potworna rodzinka" trafi do polskich kin. To jest animowana opowieść o rodzinie przemiłych, choć dość niezdarnych potworów. 

Fay Wishbone jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Wishbone’ów na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością i Wishbone’owie zostali zamienieni w potwory. Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony.

(mn)