O statuetkę Oscara w kategorii Najlepsze Kostiumy rywalizować będzie w tym roku pięć filmów. W gronie nominowanych znaleźli się twórcy filmowych strojów w obrazach "Australia", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Księżna", "Obywatel Milk" i "Droga do szczęścia".

Catherine Martin - "Australia": Amerykańską Akademię Filmową urzekły kostiumy między innymi Nicole Kidman i Hugh Jackmana w obrazie „Australia”. Ich twórczynią jest Catherine Martin.

Jacqueline West - "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona": Niemal regułą stało się, że "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" przynosi swoim twórcom oscarowe nominacje. Tym razem – dla autorki kostiumów Jacqueline West.
Michael O’Connor - "Księżna": Michael O’Connor walczy o statuetkę za kostiumy, stworzone dla „Księżnej” – opowieści o Georginie Cavendish, z domu Spencer – tego samego, z którego wywodziła się również Lady Diana.
Danny Glicker - "Obywatel Milk": Świetnie ubrany był – zdaniem Amerykańskiej Akademii Filmowej – również... „Obywatel Milk”. A za jego wizerunek odpowiada nominowany do Oscara Danny Glicker.
Albert Wolsky - "Droga do szczęścia": Dzięki kostiumom w filmie „Droga do szczęścia” na drodze do Oscara znalazł się Albert Wolsky. To on ubrał między innymi tegoroczną zdobywczynię dwóch Złotych Globów Kate Winslet.