"Czuję ciepło płynące od Polaków" - mówiła niedawno Katie Melua. I chyba rzeczywiście Polacy uwielbiają wokalistkę. Potwierdzają to wyniki najnowszego notowania Oficjalnej Listy Sprzedaży. Nowy album artystki, zatytułowany "Secret Symphony", awansował na szczyt zestawienia najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. Zanotował imponujący skok, bo aż z miejsca 19.!

Awans "Secret Symphony" Katie Meluy spowodował, że bestsellerowy album Adele "21" spadł na pozycję 2.

Po raz pierwszy na płycie wokalistki, poza utworami samej Katie Meluy i jej menedżera i producenta Mike'a Batta, pojawiają się kompozycje innych twórców. "Secret Symphony" zawiera utwory napisane przez kompozytorów, z którymi Katie współpracowała już przy poprzednich płytach między innymi "All Over The Word" autorstwa Francoise Hardy, "Gold In Them Hills" Rona Sexsmitha, "Nobody Knows You" Jimmiego Coxa czy "Moonshine" Frana Healy.

Od początku nie chciałam pisać tekstów do tego albumu, zależało mi bardziej na pokazaniu mojego serca śpiewem - powiedziała piosenkarka, która przy okazji nie kryła zachwytu dla polskich wielbicieli jej talentu. Od polskich fanów otrzymuję najcudowniejsze uczucia. Za każdym razem, gdy tu przyjeżdżam, są niesamowici. W czasie koncertów tutaj czuję się tak, jak nigdzie indziej. To jest naprawdę wspaniałe - mówiła Katie Melua.

Nowości na liście OLIS

Najwyższą nowością w notowaniu OLiS jest album Artura Andrusa zatytułowany "Myśliwiecka" (na 7.). W pierwszej dziesiątce zadebiutował również Bruce Springsteen z premierowym wydawnictwem "Wrecking Ball" (na 10.).

Poza tym na liście pojawiły się nowe płyty między innymi Janusza Radka ("Z ust do ust" na miejscu 12.), Sinead O'Connor ("How About I Be Me (And You Be You)?" na 15.) czy Karoliny Kozak ("Homemade" na 29.).