Amerykański aktor Jeremy Renner został ciężko ranny i przebywa w szpitalu. Media podają, że miał wypadek związany z odśnieżaniem. Jeremy Renner znany jest m.in. z filmu "The Hurt Locker - W pułapce wojny" oraz roli Hawkeyea w adaptacjach komiksów Marvela.

Do wypadku doszło w niedzielę na terenie rezydencji Jeremy’ego Rennera. Stan gwiazdy Hollywood jest ciężki, ale stabilny.

"Ma doskonałą opiekę, rodzina jest przy nim" - poinformował jego rzecznik prasowy w oświadczeniu dla "Variety". Przyznał, że aktor miał wypadek podczas odśnieżania.

Jak powiedziała rzeczniczka szeryfa Kristin Vietti, Jeremy Renner był "jedyną zaangażowaną stroną". Już zostało wszczęte dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku.

Według portalu Deadline Jeremy Renner został przetransportowany do szpitala drogą powietrzną.

51-aktor ma ranczo na północ od jeziora Lake Tahoe w górach Sierra Nevada. Niedzielny atak zimy sprawił, że 35 tysięcy mieszkańców północnej Kalifornii zostało pozbawionych prądu.

Jeremy Renner opublikował w ostatnich dniach w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy po śnieżycy, jaka przeszła nad Lake Tahoe. Na jednym ze zdjęć widać go na tle pługu do odśnieżania dróg.

Gwiazda "Avengersów"

Aktor był dwukrotnie nominowany do Oscara, za występy w filmach "The Hurt Locker" i "Miasto Złodziei". 

Wcielił się także w rolę superbohatera Clinta Bartona, znanego również jako Hawkeye w adaptacjach komiksów Marvela. Można go ogladać m.in. w filmach "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Czas Ultrona", "Thor", "Avengers", czy "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". W listopadzie 2021 r. miał premierę serial pt. "Hawkeye".