Sobota to drugi dzień jedenastej edycji Sopot TOPtrendy Festiwal. W tym roku nowością w imprezie stał się wybór "Największego Przeboju Lata". W sobotnim koncercie zaprezentowano polskie utwory, które najczęściej były grane w stacjach radiowych. W konkursie znaleźli się między innymi Enej, LemON, Margaret czy Ewelina Lisowska.

Nie spodziewałam się tego, że się kiedykolwiek tutaj znajdę. Jak widać, cuda się zdarzają. Udało mi się zrobić nawet dwa przeboje. Jestem tutaj z utworem "W stronę słońca" - mówiła przed występem Ewelina Lisowska. Osiągnęłam to na pewno ciężką pracą, ale rok temu w zasadzie nie spodziewałabym się, że w ogóle moje utwory będą leciały w radiu - dodała.

Nigdy nie byłam wcześniej w Operze Leśnej, nawet na widowni. Zdarzyło mi się oglądać TOPtrendy w telewizji. Tak naprawdę jestem więc tutaj pierwszy raz - przyznała.

Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było

Sobotnie wydarzenie to koncert, jakiego jeszcze w historii Sopot TOPtrendy Festiwal nie było. Konkurs na "Największy Przebój Lata" został przeprowadzony po raz pierwszy. Stanęli do niego młodzi artyści, których utwory w ostatnim roku gościły na 1. miejscach list przebojów oraz te, które były najczęściej grane w stacjach radiowych w całej Polsce. Wśród nich znaleźli się m.in. zwycięzcy "Tylko muzyka. Must be the music" - zespoły Enej i LemOn, finaliści ubiegłorocznego konkursu "Trendy" - "Loka i Jula", a także Ania Wyszkoni, formacja Pectus, Rafał Brzozowski i Ewelina Lisowska. O tym, który utwór zasłużył na miano "Przeboju roku" zdecydują widzowie w głosowaniu SMS-owym.

W niedzielę, w ostatnim dniu imprezy tradycyjnie odbędzie się kabareton. W ramach jubileuszowej X Sopockiej Nocy Kabaretowej, wystąpią najpopularniejsze kabarety i satyrycy. Zobaczymy m.in.: kabarety Ani Mru-Mru, Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy.B, Smile, Grupa Mocarta, Marcina Dańca, Ireneusza Krosnego, Artura Andrusa, Andrzeja Grabowskiego, Olafa Lubaszenkę, oraz Cezarego Pazurę.