Mój ojciec Charlie Chaplin i Pedro Almodovar mają wiele wspólnego - rozbawiają, a po chwili doprowadzają do łez - mówiła Geraldine Chaplin, która zagrała jedną z głównych ról w najnowszym filmie Almodovara. Aktorka przyjechała do Warszawy na polską premierę filmu.

Geraldine była między innymi gwiazdą filmów hiszpańskiego reżysera Carlosa Saury. W Polsce promuje uznany już nie tylko w Europie najnowszy obraz Pedro Almodovara "Porozmawiaj z Nią". Jest pełna podziwu dla hiszpańskiego mistrza kina. Umysł Almodovara pędzi 100 mil na godzinę. Trudno mu towarzyszyć. Jest niewiarygodnie precyzyjny, jeśli chodzi o emocje - mówiła Chaplin.

Film Almodovara "Porozmawiaj z nią", w którym Chaplin zagrała Katerinę Bilovą, nauczycielkę tańca, zdobył w niedzielę Złoty Glob w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Złote Globy są traktowane jako przedbiegi do Oscarów - film miałby więc duże szanse na statuetkę.

To smutna i głupia historia. Hiszpanie nie wybrali tego filmu jako kandydata swojej kinematografii do Oscara. Pedro miał już tę statuetkę w kieszeni. Pojawiają się co prawda głosy, że zdobędzie nominacje w innych kategoriach, jak reżyser czy scenariusz, ale wiadomo, że Amerykanie niechętnie dają statuetki w tych kategoriach nieamerykańskim filmom - mówiła.

foto Mikołaj Jankowski RMF Warszawa

22:40