Dziś wieczorem w polskiej ambasadzie w Londynie odbędzie spotkanie towarzyszące ukazaniu się albumu fotografii zrobionych przez naszego redakcyjnego kolegę, Bogdana Frymorgena. "Bush House - the Tribute" jest fotograficznym hołdem złożonym monumentalnej siedzibie BBC World Service, z którą stacja utożsamiana była od 1940 roku.

W lipcu tego roku rozgłośnia została przeniesiona do nowoczesnego budynku w centrum Londynu. Studia Bush House zakończyły swą działalność latem. Sam budynek, ulegając prawom rynku, przerobiony zostanie wkrótce na biura.

Album Bogdana Frymorgena to świadectwo kończącej się epoki i osobista opowieść o miejscu, z którym był związany przez dwie i pół dekady jako współpracownik BBC World Service i londyński korespondent radia RMF FM.

"Bush House - the Tribute" zawiera ponad 80 czarno-białych fotografii. Zdjęciom towarzyszą wspomnienia byłych i obecnych pracowników BBC World Service.

"Przewodnik po sercu Bush House"

Ten album bez tekstu nie istnieje. Same zdjęcia są tylko zdjęciami. Z tekstem ten album zaczyna żyć, tętnić emocjami. Dostałem bardzo wiele pięknych, wrażliwych, czasami poetyckich słów - w albumie są np. wiersze - mówi Bogdan Frymorgen. Nie prowadzę odbiorcy za rękę, od wejścia po korytarz... Nie jest to przewodnik, jest to przewodnik po sercu Bush House i po ludzkim sercu chyba - dodaje. BBC World Service to rozgłośnia funkcjonująca 24 godziny na dobę. Pracowaliśmy na różne zmiany, wielokrotnie na noce. Byliśmy w różnych sytuacjach. W albumie są zdjęcia ludzi, którzy są zmęczeni. Starałem się je subtelnie robić - są zasłonięte twarze, ludzie, którzy leżą na tapczanach w newsroomie i odpoczywają przez moment przed audycją - opisuje.  

Zobacz stronę internetową Bogdana Frymorgena. Znajdziesz na niej zdjęcia z Bush House i inne fotoreportaże