Po wakacyjnej przerwie do kalendarza wydarzeń kulturalnych Krakowa, wraca cykl "Rozmowy o człowieku". Na spotkania i rozmowy związane z naturą ludzką zaprasza prof. dr hab. Dominika Dudek. Już dziś gościem rozmów będzie biskup Tadeusz Pieronek. Tematem rozmowy będzie prawo, wolność i miłosierdzie.

Co można zrobić, gdy świat rozczarowuje? Niszczone są autorytety konkretnych ludzi oraz profesji, które powinny cieszyć się zaufaniem publicznym.

Rozmywana jest granica pomiędzy prawdą a kłamstwem. Takie kategorie przestają mieć znaczenie, bo liczą się użyteczne w danych okolicznościach opisy i interpretacja faktów.

Bezinteresowność i szlachetność stają się synonimami naiwności, obietnica ma wartość spotu reklamowego, którego i tak nikt nie traktuje na serio, odpowiedzialność za słowo budzi uśmiech politowania.

Pomiędzy ludźmi wyrastają mury; miejsce zaciekawienia drugim człowiekiem, jego myśleniem, poglądami, stylem życia zajmuje nieufność i dewaluacja. Obudzone zostały demony nietolerancji, ksenofobii, lęku przed Innym. Co można zrobić?

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu spotkań "Rozmowy o Człowieku".

(ug)