Dwanaście osób usłyszało zarzuty posiadania i sprzedawania narkotyków na terenach jednostek wojskowych w Żaganiu, Świętoszowie i Opolu. Wśród podejrzanych są żołnierze i cywile. Narkotyki trafiały także poza poligony. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Wśród zatrzymanych jest ośmiu żołnierzy. To podoficerowie i szeregowi. Zatrzymano także cywili, wśród nich trzech byłych żołnierzy. Prokuratura wojskowa wciąż przesłuchuje kolejne osoby. Trwają przeszukania.

Śledczy przyznają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Grupa działała na terenie jednostek wojskowych i poza nimi od ubiegłego roku.

Część żołnierzy, która usłyszała zarzuty, przyznała się do winy. Grozi im kara od 3 do 10 lat więzienia. Wobec podejrzanych zastosowano dozór policji i przełożonych.

U trzech osób znaleziono narkotyki. Trwają jeszcze przeszukania. Większość się przyznała. Wobec nich zastosowano dozór policji i przełożonego wojskowego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs, mpw)