Silny wiatr złamał choinkę stojącą pod Oknem Papieskim na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie. Nikomu nic się nie stało, ale uszkodzone zostały dwa auta. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Choinka jest złamana przy podstawie, oprócz tego są połamane gałęzie, więc choinka zostanie pocięta - przekazał Grzegorz Nogieć, dyżurny operacyjny wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie. Nowa choinka najprawdopodobniej stanie ponownie na ul. Franciszkańskiej w niedzielę.

21-metrowe drzewko pod Oknem Papieskim pojawiło się już po raz ósmy. Lampki zapalił na świerku w sobotę kard. Stanisław Dziwisz.

Choinka pod Oknem Papieskim jest nawiązaniem do tradycji stawiania świątecznych drzewek Janowi Pawłowi II na placu św. Piotra w Rzymie. Pierwsza choinka pojawiła się tam na Boże Narodzenie w 1982 r.

Tradycją towarzyszącą od początku "Choince pod Oknem Papieskim" jest obecność bardzo licznie zgromadzonych dzieci, które otrzymują prezenty od św. Mikołaja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)