Marznące opady deszczu w wielu regionach kraju. Ślisko na drogach i chodnikach jest m.in. na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i w Małopolsce.

Marznące opady deszczu w wielu regionach kraju. Ślisko na drogach i chodnikach jest m.in. na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i w Małopolsce.
Ślisko na drogach /Darek Delmanowicz /PAP

Kierowcy dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM informowali m.in. o trudnych warunkach na drodze krajowej numer między Lipskiem a Ostrowcem Świętokrzyskim. Tragedia, jest tak ślisko, że samochody praktycznie stoją na poboczu - mówi nam jeden ze słuchaczy. 

Pan Damian ostrzega: Krajową "15" w Gronowie w stronę Torunia blokują ciężarówki. Ślizgają się i nie mogą wyjechać pod górę. 

Słuchacz Bartek pisze, że pokryta lodem jest krajowa "22" z Wałcza do Człuchowa. 

"Szklanka" także na dolnośląskiej drodze krajowej numer "94" między Bolesławcem a Lubinem. Lód na drodze, zero piaskarek - żalił się jeden ze słuchaczy. 

Ślisko również na drodze wojewódzkiej numer 159 w Lubuskiem -  to popularny skrót między Gorzowem a Piłą między krajową "10" i "22". Już mijałem dwie kolizje. Jadę na drugim biegu, powoli, są ogromne trudności - żalił się pan Piotr. 

O poranku zablokowana była krajowa "7" w miejscowości Dobrut - to odcinek Radom-Szydłowiec. Jedna osoba zginęła w zderzeniu samochodu osobowego z busem. Na miejscu jest policja, która cały ruch kieruje przez stację paliw. 

Informowaliście także o śliskich drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Korki tworzą się na krajowej "15" między Toruniem a Brodnicą. 

Słuchaczka Magda przesłała nam zdjęcia z zaśnieżonej trasy Bydgoszcz- Koszalin:

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)