Zakorkowana zakopianka w kierunku Krakowa, autostrada A2 w stronę granicy z Niemcami i dolnośląski odcinek A4 - kierowcy w niedzielę utknęli w korkach niemal w całej Polsce. Zobaczcie zapis relacji na żywo!

20:00

Kończymy naszą relację na żywo. Zapraszamy do słuchania Faktów RMF FM!

19:39

Do wypadku doszło również na drodze nr 9 w Sadowie w woj. świętokrzyskim. Samochód osobowy zderzył się tam z dostawczym. Nie ma informacji o rannych. Na miejscu obowiązuje ruch wahadłowy.

18:20


Karambol pod Łomżą. Na drodze wojewódzkiej numer 677 w pobliżu Truszek zderzyło się pięć samochodów - dwie ciężarówki i trzy auta osobowe. Dwie ranne osoby przewieziono do szpitala. Trasa jest zablokowana.

17:52

Na drodze nr 19, w miejscowości Borownica dachował samochód osobowy. 1 osoba została ranna. Na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy - przewidywany czas trwania utrudnienia to ok. 2h.

17:00


Utrudnienie na A4, na odcinku Wrocław - Legnica, w okolicach węzła Legnica Wschód doszło do awarii autokaru; zablokowany jest prawy pas w kierunku Wrocławia. Przewidywany czas utrudnienia to ok. 1,5.

15:50

Zmniejsza się ruch na zakopiance. Niestety pokonanie trasy z Zakopanego do Krakowa zajmuje 2,5 godziny. Znacznie mniej samochodów wyjeżdża już z Zakopanego, nie ma też korków w Poroninie i w Białym Dunajcu. Blokuje się wyjazd z Nowego Targu, gdzie sznur samochodów stoi na obu pasach w stronę Krakowa i powoli przemieszcza się aż do świateł w Klikuszowej. Korki są także w Rabce i Skomielnej Białej. Dalej w stronę Krakowa ruch jest płynny. 

15:45

Rozładowuje się korek na autostradzie A2 z Poznania, w stronę granicy niemieckiej.

15:20

Korek na A4 od zjazdu Kraków Centrum, na razie do zjazdu Balice, ale końca korka nie widać - alarmują nas kierowcy. 

15:10

A4 przed bramkami w Balicach od strony Rzeszowa nadal jest zakorkowana. Zator ma około 8 km. 

14:30

Utrudnienia czekają kierowców na DK nr 51, na trasie Olsztyn - Olsztynek zderzyły się 3 samochody osobowe. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.14:30

14:00

Utrudnienia w ruchu na A2. Trasa od Pniew, w stronę Świecka zakorkowana. Stoję 1,5 godziny, a bramek jeszcze nie widać - taką informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM od jednego z kierowców.

13:30

Podniesione bramki na A4 w Karwianach w stronę Legnicy. Nadal jest tam jednak ogromny ruch - "stoję 20 minut, a ruszyłem 30 metrów" - mówią kierowcy.

13:00

Alarmujecie na Gorącą Linię, że korek przed bramkami we Wrocławiu od strony Katowic ma nawet 13 km. 

12:40

Ogromne korki tworzą się przed bramkami w Balicach, w stronę Katowic. Zator na tym odcinku A4 ma ok. 8 kilometrów. Jadę 1 km/h - skarżą się kierowcy. Z kolei w stronę Krakowa ruch odbywa się płynnie.

12:30

Utrudnienia czekają kierowców na  trasie S8, na odcinku Warszawa - Mszczonów. Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką, zablokowany jest prawy pas ruchu w kierunku Wrocławia

12:00

Kierowcy informują o coraz większych korkach na autostradzie A2. To efekt powrotu Polaków do Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Czas oczekiwania na bramkach przed niemiecką granicą to nawet kilkadziesiąt minut. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia kierowcy musieli stać w korkach pół godziny, dziś ten czas może się wydłużyć.

11:57

Od wczoraj tłoczno jest na zakopiance. Jak donosi nasz reporter, Maciej Pałahicki, pokonanie trasy z Zakopanego do Krakowa zajmuje dziś ponad 2,5 godziny. Zakorkowany jest wyjazd ze stolicy Tatr, aż do uszkodzonego mostu w Białym Dunajcu, wyjazd z Nowego Targu i skrzyżowanie w Skomielnej Białej.

Wracający z Sylwestra pod Tatrami mogą omijać zakopiankę i jechać przez Chochołów, Czarny Dunajec, Rabkę i Mszanę Dolną.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(dp, abs)