Od rana na Dolnym Śląsku pada śnieg. Najgorzej jest w górach i w Kotlinie Kłodzkiej. Miejscami drogi są białe. Doszło już do pierwszych poważanych wypadków.

Od rana na Dolnym Śląsku pada śnieg. Najgorzej jest w górach i w Kotlinie Kłodzkiej. Miejscami drogi są białe. Doszło już do pierwszych poważanych wypadków.
Na Dolnym Śląsku kierowcy skarżą się na warunki na drogach /Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 25 między Oleśnicą a Międzyborzem. W Drołtowicach zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Poszkodowane w wypadku zostały dwie osoby. 

Biało także na autostradzie A4 między Legnicą a Wrocławiem. Tutaj trzeba zwolnić do 70 km/h.

Bliżej Wrocławia pada deszcz ze śniegiem, miejscami jazdę utrudnia błoto pośniegowe.

Na krajowej "5" w okolicach Trzebnicy tiry ślizgają się na podjazdach. Podobnie sytuacja wygląda w Jakuszycach. 

Zdaniem synoptyków, do jutra na Dolnym Śląsku spadnie od 20 do 30 cm białego puchu. 

Z powody zapowiadanych opadów śniegu o godzinie 15:00 zamknięta zostanie dla ciężarówek droga numer 10 w Czechach. To przedłużenie drogi krajowej numer 3 w Polsce. Ciężarówki nie przejadą przejściem granicznym w Jakuszycach. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Prognoza pogody: Przed nami bardzo deszczowy tydzień

W najbliższych dniach utrzymywać się będą dodatnie temperatury, jednak prawie w całym kraju należy spodziewać się opadów deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Warunki na drogach będą fatalne.

Poniedziałek przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Spokój będą mieli jedynie mieszkańcy północnej Polski. W woj. pomorskim i zachodniopomorskim może nawet wyjrzeć słońce. Temperatura wyniesie tam 4 stopnie Celsjusza. Reszta kraju będzie musiała "uzbroić się" w parasole. Opady miejscami mogą być intensywne. Najcieplej znów będzie w Rzeszowie (8 st.), a najchłodniej tym razem w Poznaniu i Zielonej Górze (3 st.).

We wtorek powtórka z poniedziałku. Słońce wyjrzy jedynie nad morzem, w pozostałych regionach opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury od 8 stopni w Rzeszowie do 2 stopni w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Poznaniu czy Wrocławiu.

(j.)