Niecodzienna akcja poszukiwawcza w Ogrodzieńcu w powiecie zawierciańskim. Poszukiwana jest puma. Zwierzę miało trafić do zoo. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Przed południem w piątek pracownicy zoo z Poznania chcieli - zgodnie z wyrokiem sądu - odebrać pumę właścicielowi i przewieźć ją do ogrodu zoologicznego.

Jednak właściciel zwierzęcia się na to nie zgodził i uciekł.... razem z pumą.

Funkcjonariusze z okolic Zawiercia poszukują teraz mężczyzny i pumy.

Duża akcja poszukiwawcza

Policja od pewnego czasu poszukiwała właściciela zwierzęcia, bo miała informację, że przywłaszczył on sobie - pumę. Był on jednak nieuchwytny. M.in. często zmieniał miejsce pobytu.

W piątek pracownicy poznańskiego zoo pojawili się u mężczyzny, aby odebrać mu zwierzę. Zabrał on jednak pumę i uciekł.

W poszukiwaniach biorą udział nie tylko policjanci z Zawiercia, ale także z Katowic. Na miejsce skierowano policyjny śmigłowiec z Krakowa.

Weteran wojny w Afganistanie

Policja nie wyklucza, że właściciel pumy ma przy sobie niebezpieczne przedmioty. Według nieoficjalnych informacji to weteran, który brał udział w misji w Afganistanie.

Do poszukiwań skierowano, poza lokalnymi policjantami, siły policji z Oddziału Prewencji w Katowicach oraz kontrterrorystów z katowickiej komendy wojewódzkiej.

Policjanci zaznaczają, że nie wiedzą, czy zwierzę jest agresywne i jak zachowa się w kontakcie z ludźmi. Poszukiwania są prowadzone w terenie, w którym przeważają lasy i pola oraz nieliczne zabudowania.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.